Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra
 

Osek - Mají těžké kožichy, děsivé tváře, obří rohy a zvonce u pasu. Někteří kolem sebe metají světlice a dýmovnice. A jak se jim někdo znelíbí, toho vytáhnou z davu a odvlečou. Krampus show si u nás získala velkou oblibu.

Pravděpodobně vůbec první představení těchto děsivých strašidel, nejvíc připomínajících vládce pekel, se konalo v sobotu večer v Oseku na Teplicku. Přitáhlo stovky, spíš ale tisíce lidí, kteří se tísnili okolo ohraničeného prostoru, aby se dostali co nejblíže povedeným maskám Krampus čertů ze severu. A ti neváhali ani vyjít za hrazení do davu. Nebýt toho, mnozí by se pro velký zájem na ně ani zblízka nepodívali.

Kdo sobotní příležitost propásl, bude mít na Teplicku možnost už 25. listopadu přímo v lázeňském městě. O krampusácké události píšeme blíže v článku Nenechte si ujít: Krampus show míří poprvé do Teplic! Jste připraveni se bát?

Zdaleka největší show nás potom čekám druhý prosincový den v Žatci. Tam se průvodu účastní mnoho skupin, každá do programu přináší své originální prvky. Přehled vybraných akcí přinášíme v článku Pekelní čerti Krampus vyráží do ulic! Kde všude předvedou jejich děsivou show?

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací