Středa 19. červen 2019
Svátek má Leoš
 

Česká republika / Ústecký kraj – V Česku se aktuálně staví 177 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Kolik z toho je v Ústeckém kraji? Pouhá tři a půl procenta.

Jestliže stát buduje v současnosti 177 kilometrů silnic nejvyšších tříd, na Ústecký kraj připadá pouze 6,21 kilometru. Tedy jen tři a půl procenta z celkově započatých staveb. Vypočítal to náš on-line deník z přehledu, který poskytuje Ředitelství silnic a dálnic.

Nejrozestavěnějšími dálnicemi v Česku jsou v současnosti jihočeská D3, karlovarská D6, pokračování královehradecké D11 nebo stavba obchvatu Frýdku-Místku na D48.

Na karlovarské D6 jsou ve výstavbě celkem tři úseky v souhrnné délce 14,6 kilometrů, konkrétně obchvat Řevničova, obchvat Lubence (právě ten o délce 4,86 kilometru leží v Ústeckém kraji) a úsek Nové Strašecí – Řevničov, všechny tři úseky budou hotovy do tří let a postupně na ně navážou další úseky. Celá dálnice by mohla být dostavěna v letech 2025 až 2026.

U Mostu se potom staví mimoúrovňová křižovatka na místě bývalých Třebušic. Spolu s kusem čtyřproudové silnice je úsek dlouhý 1,35 kilometru. Po jeho dokončení v příštím roce bude konečně propojen Most a Chomutov v celé délce čtyřproudovkou.

Nejde o důležitou stavbu jen pro Most a Chomutov. Mimoúrovňová křižovatka Třebušice je logickým pokračováním výstavby a modernizace silničního tahu I/13, který spojuje důležitá průmyslová centra na severu Čech – Chomutov, Most, Teplice, Ústí nad Labem. Dojde k ucelení čtyřpruhového uspořádání silnice I/13 v úseku od Chomutova do Teplic, mimo průtahu Bílinou.

O jakých významných stavbách se přitom už roky mluví a stále se nic neděje? Jde třeba o takzvanou Kladrubskou spojku na Teplicku, vyřešení dopravy v Bílině obchvatem či tunelem či o dokončení dálnice Chomutov – Praha, kde v našem kraji chybí úsek od Postoloprt přes Panenský Týnec až ke Slanému. Hotový je jen obchvat Sulce.

Z méně důležitých staveb probíhá nyní na Mostecku výstavba zcela nové silnice třetí třídy Most - Mariánské Radčice.

Kompletní přehled aktuální a plánované výstavby i s počty kilometrů najdete v interaktivní mapě, ze které vyplývá, že k dnešnímu dni je celkem ve výstavbě 177,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, z čehož je 110,2 km dálnic (modernizace D1 je z toho 13,6 km) a 67 kilometrů staveb na silnicích I. třídy. V přípravě na zahájení ještě letos nebo začátkem příštího roku je pak 43,5 kilometrů dálnic a silnic I. třídy (z toho 42 km dálnic).

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací