Středa 19. červen 2019
Svátek má Leoš
 

Teplice - Jaroslav Kubera (ODS) již nebude v dalším volebním období primátorem Teplic. Prohlásil to po svém znovuzvolení do Senátu.

Jedenasedmdesátiletý politik vedl Teplice od roku 1994. Tehdy byl zvolen starostou, později - v roce 2002 - se stal primátorem Statutárního města Teplice. Komunální volby 2018 vyhrála právě Kuberova ODS, následováno Volbou pro Teplice a ANO. Podrobnější výsledky si můžete prohlédnout zde.

V sobotu se rozdílem deseti procentních bodů stal ve druhém kole znovu senátorem za obvod Teplice. Volební výsledky detailněji přinášíme zde. Ve druhém kole senátních voleb získalo senátorský mandát 10 z 11 kandidátů občanských demokratů.

V Teplicích by dnes měla být podepsána koaliční smlouva, Jaroslav Kubera k tomu bez dalších podrobností sdělil, že již nebude primátorem Teplic. Ve městě si prý vychoval nástupce. Kdo to bude, není zatím známo. Může jím být čtyřicetiletý občanský demokrat Hynek Hamza, který dostal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů v teplických komunálních volbách.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací