Sobota 20. duben 2019
Svátek má Marcela
 

Bílina - Zklidnit situaci u obchodů na sídlišti Za Chlumem v Bílině se podařilo městským strážníkům prostřednictvím kamer. Ještě loni do lokality kolem nákupního centra Tesco mířily hlídky často kvůli omladině, která se tam chovala hlučně a nechávala po sobě odpadky na zemi i zídkách, před obchody zas postávali opilci.

“Lidé si v tu dobu na lokalitu hodně stěžovali, proto jsme rychle zareagovali a na místo jsme zamířili dvě nové kamery. Takže hlídky začaly problémové skupiny z místa vykazovat, ještě než stačily obtěžovat slušné obyvatele a postupem času se tam buď přestaly zdržovat nebo se chovají slušně,” uvedl ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Situaci nevyřešily pouze kamery, ale i místní znalost strážníků. Ti věděli, že se skupiny mladých na místě scházely také kvůli veřejně přístupné síti wi-fi. Strážníci se tedy domluvili s majitelem sítě, aby ji zabezpečil. “Kamery v současné době fungují velmi dobře jako prevence, lidé vědí, že je místo monitorováno, a tak se tam chovají slušně, to je vždy to nejlepší vyřešení situace,” doplnil ředitel.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací