Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Teplice - Neuvěřitelných sto šedesát lidí měl podvést 35letý muž z Teplic. Nabízel na internetovém inzertním portálu mobilní telefony od údajného dodavatele z Číny. Zájemcům ale žádné telefony nikdy neposlal.

Tepličan tahal peníze z lidí téměř rok. Platbu požadoval uhradit předem na bankovní účet, když ale peníze dostal, žádné zboží zájemcům o telefony neposlal. „Teprve po opakovaných urgencích ze strany nespokojených zákazníků jim vracel finanční prostředky zpět se sdělením, že nastaly potíže s dodavatelem. Některým zákazníkům dokonce jako náhradu vzniklých potíží spojených s nedodáním inzerovaného mobilního telefonu zaslal na bankovní účet částku vyšší, než jaká byla původní cena objednaného mobilu, za to od nich ovšem požadoval kladné hodnocení obchodu,“ popsal, jak si muž počínal, policejní mluvčí Daniel Vítek.

Od koupěchtivých zájemců z celé republiky vylákal muž celkovou částku ve výši přes 1,7 milionu korun, ze které jim postupně větší část peněz vrátil. Když se pak dostal do finanční tísně, zákazníkům přestal zaslané finanční prostředky vracet. Poškozeným tak způsobil škodu přes čtyři sta dvacet tisíc korun.

„Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu podvodu, s ohledem na značnou škodu, kterou způsobil, mu v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ doplnil k případu Vítek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací