Středa 16. leden 2019
Svátek má Ctirad
 

Ústecký kraj - Absolutní světová špička mladých závodníků se představí na 47. ročníku cyklistického Závodu míru juniorů, který se uskuteční od 3. do 6. května na území Ústeckého kraje.

Jedinou novinkou letošního ročníku, kdy mladí sportovci musí ujet za čtyři dny 370 kilometrů, bude začátek poslední etapy. Ten má start v Benešově nad Ploučnicí, finiš v Terezíně zůstává.

Novinkou silničního závodu, jenž je zapsán do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje, bude také slavnostní otevření muzea cyklistiky přímo v Terezíně, kde budou vystavena kola či dresy známých českých závodníků. Slavnostně bude muzeum otevřeno v pátek 4. května od 19 hodin. Pro veřejnost se muzeum otevře od června o víkendech, vstupné bude dobrovolné.

"V muzeu budou vystavena kola bývalých úspěšných jezdců. Návštěvníci se mohou těšit na průřez kol od nejstarších odrážedel až po moderní kola. Nebudou chybět ani dresy či poháry. Máme tam například podepsaný dres od Petera Sagana z dob, kdy se stal mistrem světa nebo pohár za vítězství Jana Smolíka v Závodě míru z roku 1964,“ prozradil o novinkách ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke s tím, že muzeum návštěvníci najdou ve stejné budově, kde sídlí i Vysoká škola aplikované psychologie kousek od Parkhotelu Terezín.

A kudy se pojede? V Litoměřicích se startuje 3. května ve 14.40 hodin. V pátek je start časovky v 9 hodin v Třebenicích a odpoledne v 16 hodin v Roudnici. První víkendový den vyjíždějí cyklisté ve 13.30 z Teplic s cílem v Altenbergu. V neděli se startuje v 10.20 v Benešově nad Ploučnicí s cílem v Terezíně.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací