Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Teplice -  Roman Kliský (nar. 1993 v Teplicích) se po letité pauze vrací na fotbalové trávníky. Po vážném zranění kolene před pěti lety přerušil svou fotbalovou kariéru a vydal se cestou studií. A vyplatilo se, Romana čekají v létě státnice se zakončením titulem Ing.

Po dlouhé pauze nastupuje Roman momentálně za FK Duchcov, když za první 4 kola vstřelil 7 branek a je nejlepším střelcem celé soutěže, i přestože se jeho tým krčí na předposledním místě 1.B třídy.

Co tě přimělo k návratu na fotbalové trávníky?

Jsem 5 let od vážného zranění kolene a cítím se výborně. Mám pár měsíců před ukončením studií, a tak je ideální čas vrátit se ve 24 letech k fotbalu.

Tvé skvělé výkony nelze přehlédnout. Máš nějaký speciální tréninkový plán?

Musím se přiznat, že má výkonnost šla výrazně nahoru změnou stravy, kterou mi naordinovala zkušená výživová poradkyně Šárka Hodslavská, která je v oboru výživy člověkem na správném místě.

Jsi nejlepší střelec soutěže, ale tvůj tým je předposlední. Jak je to možné?

Tak je to docela paradox, ale věřím, že se nám začne dařit, protože v zápasech máme převahu, bohužel co zápas, to individuální chyba.

Romane, býval jsi vždy střelec nebo spíše nahrávač?

Musím říct, že jsem střelec odjakživa. V zakončení mám chladnou hlavu a šance úspěšně proměňuji. Mužstvo svými góly vždy táhnu za výhrou.

Jaké máš ve fotbale ambice?

Jsem člověk, který má vždy ty nejvyšší ambice ať dělá cokoliv. Takže budu makat a uvidíme, jak se bude dařit.

Proč sis pro svůj návrat vybral právě FK Duchcov, který zažil v posledních dvou sezonách dva sestupy?

V Duchcově vidím potenciál, určitě nepatří do 1.B třídy a rád bych mu pomohl zpět do soutěží vyšších. Také vím, že Duchcov spousta lidí a hráčů odepsala, ale to je přesně pro mě ta výzva dokázat všem opak.

A co tvůj osobní život mimo hřiště?

Pracuji jako manažer badmintonové haly ARENA 68 v Teplicích a tudíž se věnuji aktivně také badmintonu, což je vynikající pro mou fyzičku. V prosinci plánuji uspořádat charitativní turnaj v badmintonu a rád přivítám všechny, kteří se rádi podílí na dobré věci.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací