Pátek 3. prosinec 2021
Svátek má Svatoslav

Teplice -  Dávno jsou pryč časy, kdy si pár kluků v Zámecké zahradě házelo „šiškou“ víceméně pro zábavu. Jak moc se Nordians posunuli hlavně v sezóně 2017? Jednou z hlavních změn byl přechod z „osmičkové“ na „jedenáctkovou“ formu fotbalu. Tato těžká výzva si vynutila i posílení a rozšíření kádru, kterému pomohlo i hostování mosteckých hráčů.

Další hlavní změnou bylo posílení týmu o prestižního amerického trenéra, Michaela Sholarse, který se k týmu připojil na začátku zápasové sezóny a který týmu předává své mnohaleté zkušenosti z vrcholového amerického fotbalu.

„Změnili jsme také organizaci a přípravu domácích zápasů, jelikož chceme, aby si naši fanoušci zápasy amerického fotbalu především užili a dobře se bavili. Zároveň se snažíme o to, aby porozuměli pravidlům tohoto sportu a lépe se tak orientovali v dění na hřišti,“ uvedl Jan Růžička, člen rady Nordians Teplice.

Laťku v přípravě tým zvedl hlavně ve finálovém zápase, Iron Bowlu, kdy se 400 fanoušky v zádech předvedl vyrovnanou bitvu s Třincem. Tempo bohužel nevydrželo a byla z toho nakonec prohra 28:14. „Na jasného outsidera to byl ale povedený zápas a všichni tak vědí, že v příští sezóně s námi musí počítat,“ dodal Jan Růžička.

Tou největší odměnou pro tým Tým Nordians Teplice v sezóně 2017 je postup ze 4. do 3. ligy.

Nordians se však letos činil i mimo hřiště. Společně s ženským týmem Hilders se zapojili do několika charitativních akcí, jako Ukliďme Česko, Poteče krev, spolupráce s útulky atd. A důležitá byla také práce s dětmi a mládeží, kterým připravili zábavu v podobě „fanzón“ na několika kulturních a sportovních akcích.

Nyní začínají přípravy na sezónu 2018, která bude pro Nordians Teplice další výzvou a v září se tak otevírá možnost všem, kteří by se k týmu rádi přidali a bojovali s ním v nadcházející sezóně 2018.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací