Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Praha - Dne 19. října 2019 se konalo 2. kolo Mistrovství ČR Muay Thai pořádané C.M.T.A v pražské TJ Spoje. Pro velkou účast se celé kolo pořádalo na 2 rinzích, kde čekalo přes 50 zápasů. Klub Leonidas Gym Muay Thai Dubí vyslal do boje 5 dětí.

Dva z nich měli soupeře ze Slovinska a to Český reprezentant Tomáš Barták proti Slovinskému borci a dále pak náš začátečník Karel Franc proti stejně zkušenému Slovinci. Další dva zápasy jsme měli proti českým borcům a jeden proti Teplickému TKB.

V pátem zápase na juniorském ringu se utkali reprezentanti Slovinska a České republiky, Tomáš Barták 15 let, se hned od začátku zápasu opřel do svého Slovinského soka a sérií tvrdých úderu ho ke konci prvního kola dostal do prvního počítání. Po pauze se Slovinsky bojovník vzpamatoval a chtěl Tomášovi ukázat, že to lehké mít nebude, jeho útok však Tomáš rychle přerušil tvrdými direkty a opět přebral noty zápasu na svojí stranu. Během pár sekund poslal soka opět do počítání a následně znova. Slovinec se ovšem nevzdával a chtěl pokračovat v boji. Po startu Tomáš vyskočil a zasáhl soupeře ve skoku loktem, ihned zaklinčoval a sérií kolen na hlavu zápas ukončil KO. Což byl pro náš klub skvělý začátek.

Na další zápasy se ke koučování přidal právě Tomaš Barták a Kamil Černy a já se věnoval dalším zápasům jako rozhodčí. Karel Franc 15 let bohužel na svého Slovinského vrstevníka nestačil fyzicky a zápas bohužel prohrál. Dalším mladým bojovníkem byl Milan Gašperec 11 let,tento chlapec k nám dojíždí až z Oseka a poctivě se na zápasy připravuje,bohužel ale také nestačil na soupeře z Budějovic a prohrál na body. Další, tentokrát bojovnicí byla Klára Baladová 13 let, která přejela svojí soupeřku a vyhrála jednoznačně na body. Posledním bojovníkem byl 10 lety Jakub Ježek, který si poradil ze soupeřem z TKB Teplice a vyhrál zápas na body. Celkové skóre tedy je 3 výhry a 2 prohry, s výkonem závodníku jsem spokojen a u těch co nevyhrály, víme na čem zapracovat. Já osobně jsem měl také jednu premiéru a to jako rozhodčí v ringu. Podpořit a pomoci s přípravou také přijeli naši závodníci Matěj Šimůnek, Šimon Verner a Nicol Černá a jako pomoc přijel i David Štajnc, který dělal časoměřiče na ringu juniorů.

Poděkovaní patří hlavně asociaci C.M.T.A a prezidentu Petru Ottichovi.

Rád bych ještě zmínil, že přípravu dubských chlapců a dívek dotuje Ústecký kraj, Město Dubí,Teplice, Proboštov a Osek, dále pak firma Stavmart s.r.o., Fightstore.cz. Foto zajišťuje Czechfighter.cz

Nemohu také zapomenout, že o chlapce a dívky se stará po zdravotní stránce paní Jana Šimonová a Centrum sportovní ortopedie a medicíny, které je nestátní zdravotnické zařízení v centru Teplic, které nabízí komplexní zdravotnickou péči se zaměřením na ortopedii, fyzioterapii, výživové poradenství a tělovýchovné lékařství.

  • Autor: Ladislav Horejš

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací