Sobota 19. září 2020
Svátek má Zita

Antalya - Město Antalya v Turecku hostilo od 28. září do 6. října Mistrovství světa juniorů a Česká Muaythai Asociace poslala do bojů o cenné kovy rekordních 15 mladých nadějí, kteří se v pyramidách utkali o cenné kovy.

Osm z nich je pak z našeho Dubského klubu Leonidas. Tolik účastníků jsme ještě nikdy na juniorském mistrovství neměli. Můžeme sledovat výrazný posun asociace v práci s mládeží.

Česká republika skončila celkově na 15. místě. Titul Mistra světa si přivezl Pavel Vostatek - 63,5 kg 12-13 let dále pak ve stejné věkové kategorii i Viktorie Jílková - 44 kg, ta svoje soupeřky doslova přejela a byla vyznamenána nejlepší bojovnicí šampionátu. Vice mistrem světa se podruhé za sebou stává Tobiaš Barták - 54 kg 14-15 let. Vyřadil Moldavana a Iráčana ve finále po tuhém boji pak prohrál s Ukrajinským reprezentantem. Poslední medailistkou byla pak Nicol Černá, kterou v semifinále vyřadila zkušená domácí reprezentantka.

Tomáš Barták - 57 kg i přes velkou snahu byl vyřazen domácím finalistou, který poznal hořkost prohry poprvé ve finále. Alan Homič - 32 kg se utkal se zkušeným Britem, který Alana do semifinále nepustil. Lukáš Klaška - 60 kg si nejprve poradil s Libanoncem, ovšem cestu do semifinále mu překazil Američan. Jiří Novák - 51 kg prošel přes Mongola a cestu za medailí mu překazil Ruský reprezentant. Matěj Šimůnek - 34 kg i přes urputný boj a neuvěřitelné tempo zápasu neprošel přes domácího borce a sen o medaili se mu také rozplynul. David Štajnc - 67 kg se setkal se zkušeným Bělorusem, ale ten také v těsném zápase vyřazuje Davida z bojů o cenné kovy. Šimon Verner - 42 kg zase změřil silu s Iráckým chlapcem a výhra mu jen o kousek utekla. Jana Škáchová - 57 kg si nechala medailový sen sebrat zkušenou Belgičankou. Alžběta Žilková - 54 kg pak nestačila na Britskou reprezentantku. Arsenij Dunajev - 48 kg byl vyřazen zápasníkem z Thajska. Martin Petráš - 63,5 kg pak Peruánským boxerem. Tak se bohužel nedokázali probojovat na medailové pozice i když některé zápasy nám utekli jen o fous.

Dále se pak soutěžilo ve starém stylu Muay Boran, kde titul mistra světa 2018 z Bangkoku obhajovala dvojice mladíku Matěj Šimůnek a Šimon Verner a tento rok se jim v Turecké Antalyi podařilo titul obhájit a stali se mistři světa v Muay Boran i na rok 2019.

Samozřejmě trenérský doprovod, Jaroslav Hodina, Ladislav Horejš, Jiří Mejstřík a Lukáš Jílek nezahálel a o závodníky se pečlivě staral, po celou dobu turnaje. Všichni měli 2 tréninkové jednotky za den, kde se trénovalo venku na hřišti, pláži i ve vodě. Kdo z dětí zrovna nezápasil ten fandil a našich 15 mladých se ve fandění vyrovnalo i 50 Američanům, potom si jistě dovedete představit tu skvělou atmosféru. Zajímavé zpestření pak zajistila IFMA kdy jeden den měli společný trénink všechny zúčastněné státy, což byl pro děti , ale i pro trenéry zážitek.

Do ČR jsme dovezli 2x zlato, 1x stříbro , 1x bronz , pohár za nejlepší bojovnici a titul mistra světa v Muay Boran což si myslím je úspěch pro Českou muaythai scénu. Teď se naši mladí thajboxeři budou připravovat na MS 2020, které bude hostit Malajsie.

Poděkovaní patří hlavně asociaci C.M.T.A a prezidentu Petru Ottichovi.

Rád bych ještě zmínil, že přípravu dubských chlapců a dívek dotuje Ústecký kraj, Město Dubí,Teplice, Proboštov a Osek, dále pak firma Stavmart s.r.o., Fightstore.cz. Foto zajišťuje Czechfighter.cz

Nemohu také zapomenout, že o chlapce a dívky se stará po zdravotní stránce paní Jana Šimonová a Centrum sportovní ortopedie a medicíny, které je nestátní zdravotnické zařízení v centru Teplic, které nabízí komplexní zdravotnickou péči se zaměřením na ortopedii, fyzioterapii, výživové poradenství a tělovýchovné lékařství.

Autor: Ladislav Horejš, Leonidas Gym Muay Thai Dubí

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací