Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Teplice - Na severu Čech se v sobotu 10. srpna pojede jubilejní, letos už desátý ročník cyklistického závodu Krušnoton. Jedná se o jeden z nejnáročnějších silničních maratonů s mezinárodní účastí. Závod obsahuje tři trati různých délek, různého stoupání a celkové náročnosti. Start všech závodů je v Teplicích, v Rooseveltově ulici. Podle jednoho z pořadatelů, Tomáše Radiče, bylo k pátku na Krušnoton přihlášeno celkem 1350 účastníků.

Cyklisté si mohli zvolit jednu ze tří klasických tratí. Nejkratší, s délkou 110 kilometrů a převýšením 1500 metrů, zařazenou do série RoadRace, která startuje v 10 hodin. Dále střední trať, s délkou 180 kilometrů a převýšením 3500 metrů, na kterou účastníci vyrazí rovněž v 10 hodin. Nejdelší trať, 250 kilometrů, je už zařazená do série RoadMarathon, má převýšení 4900 metrů a závodníci na ní vyjedou z Rooseveltovy ulice už v 6.30 hodin.

V rámci jubilejního, desátého ročníku, připravili organizátoři i čtvrtou trať. Jedná se o skutečnou lahůdku pro nejzdatnější cyklisty. „Trať měří 300 kilometrů a její převýšení je 6 tisíc metrů. Spadá do série Road Marathon a určená je skutečně jen pro zkušené cyklisty. K pátku se nám na ní přihlásilo už 150 lidí,“ informoval Tomáš Radič. V nejdelší trati je podle jeho slov zastoupená i Svatá pětice, jak cyklisté už od prvního ročníku závodu nazývají pětici nejtěžších úseků. Jedná se o stoupání na Sněžník, Nakléřov, Komáří Vížku, Bouřňák a Dlouhou Louku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací