Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

ČR - Proč soubor, který se prakticky sejde až na letišti, deklasuje protivníka 5:1? Na co byla našim několikatýdenní příprava a seriál turnajů Euro Hockey Tour? V nejhorší možnou chvíli předvedli spíš odvar českého hokeje, ty jeho špatné vlastnosti: nedůraz, menší šikovnost a důraz před brankou soupeře, méně vášně a taky bohužel horšího gólmana.

Snaha nechyběla, šance se zrodily, ale to se pak už jaksi všechno spikne. Přihrávkami a zadovkami se zápas play off nevyhrává. Navíc Murray byl skvělý, zatímco malý rozbor českého muže číslo jedna říká třeba tohle: je-li gólman v rozkleku dole, měl by mít betony od tyčky k tyčce (ale bylo to 0:1). Je-li protihráč za brankou, neměl by odsud vstřelit gól (0:2). A jde-li přihrávka přes brankoviště do gólové šance, měl by do ní strážce svatyně strčit hůl (0:3). Už čtvrtfinálový výkon dosavadní české opory Bartošáka proti Němcům nebyl bez chyb a sestupný trend bohužel pokračoval. Za stavu 0:1 měli sice Češi dost možná hrát přesilovku pět na tři a Pavel Francouz po svém naskočení do hry tým podržel (inkasoval pak dvakrát za 34 minut), prohrávat ale ve 26. minutě s Kanadou 0:3 je přetěžký úkol k obratu.

Chtělo by se říct (a taky se říkalo), že si Kanada vybrala štěstí čtvrtfinálovým vyrovnáním v zápase se Švýcarskem v poslední vteřině, ale to spíš přání českého hokejového fandy bylo otcem myšlenky, že teď už by mohly mít javorové listy smůlu.

Cinkne medaile z odpoledního duelu zklamaných? Rusové pro něj nejsou zrovna ideální soupeř. Jejich individuální kvalita je obrovská a vyšší než česká, leda že by měla navrch týmovost a naši jí dokázali do hry vložit víc.

Ivanu Hlinkovi coby kouči národního týmu se svého času říkalo „král bronzový“, na boj o poslední medaili tým motivovat uměl. Dokáže to teď Miloš Říha? Brambory se kopou na poli a není teď zrovna záhodno je znovu přivézt vozit z hokejového šampionátu...

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací