Sobota 20. duben 2019
Svátek má Marcela
 

Teplice - Téměř 80 celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání. Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků pořádal pod záštitou ministryně financí Aleny Schillerové již 34. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které bylo sedmnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).

V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i 40 zahraničních účastníků z 11 evropských zemí.

Již páteční odpoledne se na start celnické míle postavilo hned 54 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Lukáš Studnař v dresu Generálního ředitelství cel s časem 05:25. Druhý doběhl Zdeněk Krejčí (05:33) před Petrem Vymazalem (05:38) oba z Celního úřadu pro Olomoucký kraj. V ženské kategorii si nejlépe vedla Ivana Klímová (06:30) z CÚ pro Kraj Vysočina, pronásledovaná dvojicí June Rognmo (06:53) a Kari Vik Eines (06:56) v barvách norské celní správy.Na trať hlavního závodu „Krušnohorské desítky“, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, vyrazilo v sobotu 67 běžců, mezi nimi i 24 žen. Výkony běžců sledovalo několik desítek přihlížejících diváků. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat Zdeněk Krejčí, který zdolal trať v čase 38:08 a stal se novým Mistrem Celní správy ČR v bězích. Druhý doběhl Lukáš Studnař (38:43) před Benjaminem Luberem (39:08) z Německa. Na loňského mistra Petra Vymazala zůstala čtvrtá příčka.

V ženách bylo pořadí stejné jako na mílové trati. První Ivana Klímová, která potřebovala k zvládnutí 10kilometrové trati čas 47:10, druhá doběhla June Rognmo s časem 48:23 a třetí Kari Vik Eines (48:57).

I závěrečný Vyřazovací závod měl své vítěze. V kategorii muži Lukáše Studnaře a v ženách June Rognmo.

Čeští celníci nepodlehli tlaku ze strany konkurence zahraničních kolegů a v běžeckých přeborech obstáli doslova na výbornou.

  • Jiří Nejedlý

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací