Středa 2. prosinec 2020
Svátek má Blanka

Teplice – Jednou z nejznámějších rockových kapel na české hudební scéně současnosti je kapela Motorband z Teplic. Početnou fanouškovskou základnu si získala svým původním repertoárem, skvělými výkony muzikantů, kvalitním aranžmá i osobností lídra a kytaristy skupiny, Libora Matejčíka. Do povědomí veřejnosti se ale zapsala také smůlou, která jí provází už řadu let. Motorbandu je připisována buldočí vytrvalost, se kterou kapela hraje dál a nevzdává se.

V neděli 20. října zveřejnil Libor Matejčík na svém facebookovém profilu oznámení, které šokovalo řadu fanoušků. A sice, že kapelu opouští po vzájemné dohodě a v přátelském duchu zpěvák Luděk Struhař a kytarista Honza Jiříček. Důvodem, jak Matejčík dodal, byl nejednotný pohled na četnost vystoupení, na vzájemnou komunikaci, žánrovou orientaci a nový repertoár. Je třeba připomenout, že už v devadesátých letech minulého století, kdy měla kapela našlápnuto na špičku české hudební scény, opustil kapelu zpěvák Kamil Střihavka. Podobná situace se pak opakovala i se zpěvákem Josefem Šutarou.

„Nového mladého zpěváka kapely už máme,“ pochlubil se Libor Matejčík a zároveň řekl, že zatím neprozradí jeho jméno. Na nového kytaristu vyhlásila kapela konkurz. Konal se v neděli 27. října v Teplicích a jako vítěz z něj vyšel pětadvacetiletý hudebník Vojta Brázda, který působil v sokolovské kapele Liberate. „Vojta prostě umí. A na konkurz navíc dorazil stoprocentně připravený. Taky mě potěšilo, že ví o historii Motorbandu všechno,“ řekl k rozhodnutí kapely Libor Matejčík.

„O konkurzu jsem se dozvěděl v pondělí 21. října od své ženy. Zavolal jsem do Teplic, že přijedu,“ popisuje anabázi svého startu v jedné z nejznámějších českých kapel Vojta Brázda. Jak přiznal, od okamžiku, kdy položil telefon, začal cvičit skladby Motorbandu. Chtěl být podle svých slov stoprocentně připravený. A vyplatilo se. Na dotaz, jestli nebude vadit dojíždění až ze Sokolova, prohlásil, že vzhledem k šanci, kterou právě dostal, nehraje vzdálenost žádnou roli.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací