Pátek 3. prosinec 2021
Svátek má Svatoslav
Archivováno

Teplice - Předvečer prvního máje je již tradičně zasvěcen oblíbenému lidovému zvyku pálení čarodějnic. Tuto noc prý tajemné a nečisté síly vládnou větší mocí než kdy jindy, v povětří létá spousta čarodějnic a škodí, hlavně lidem. Této noci se říká Noc čarodějnic neboli Filipojakubská noc. Na obranu před létajícími čarodějnicemi lidé pálily ohně a jeden z nich vzplane také 30. dubna v Teplicích. Oblíbené obchodní centrum Galerie totiž pořádá poslední dubnové odpoledne Pálení čarodějnic.

„Pálením čarodějnic oslavíme v našem obchodním centru také příchod jara. Program proběhne jak před obchodním centrem, na náměstí Svobody, tak také v prostorách centra," uvedla Hana Zecková marketing supervisor Galerie Teplice.

Na náměstí Svobody na vás čeká podium, kde bude probíhat kulturní program, dále škola čar a kouzel, kde se naučíte správně čarovat, písničky, soutěže, volba nejoriginálnější čarodějnice, dále čarodějnická fabule, šermíři, tance s pochodněmi. Potěší vás čarodějnické divadlo či čarodějnická škola tance s diskotékou. Budete si tu moci zakoupit ve stánku supermarketu Korzo špekáček a potom si ho opéci na ohni. Chybět nebude ani oblíbený lampionový průvod kolem náměstí. Ujít si nenechte ani taneční vystoupení Bolly Ladies, Viva Jump a exhibici bojového umění Teajang Dojang a hlavně samotné pálení čarodějnic. Vatra bude zapálena v 18 hodin.

Čarodějnickou vesničku s čarodějnickou laboratoří můžete navštívit v prostorách OC Galerie, tam si také budete moci vyrobit lampion, zahrát si soutěže, určitě vás zaujme salón ošklivosti, kde si budete moci vytvořit zvláštní účesy nebo si nechat pomalovat obličej a vůbec se zde nechat proměnit ve strašidelného čaroděje či šerednou čarodějnici.

Program startuje na náměstí Svobody a v OC Galerie Teplice 30. dubna v 15 hodin, konec je naplánován na 19 hodin. Více se dozvíte na www.galerieteplice.cz.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací