Středa 16. leden 2019
Svátek má Ctirad
 

Teplice - Jsou zdravé a voňavé, pro některá jídla téměř nepostradatelné. Většina z nich však kromě vůní a specifické chuti nabízí i bonus v podobě léčivých látek. Přijďte se o bylinkách a také o včelách a medu dozvědět něco víc.

V sobotu a neděli 19. a 20. května se uskuteční v areálu Zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích oblíbený Bylinkový a medový víkend.

Co vše na vás po dva dny bude v zahradnictví čekat? Těšit se můžete na poradnu Vlastimila Šindeláře - odborníka, kterého znáte z Receptáře nebo jiných televizních pořadů. O bylinkách se bude nejen povídat, ale budou se i ochutnávat. Přijďte okoštovat skvělé sirupy, voňavé dipy, pesta a omáčky nebo čaje z čerstvých bylinek. Čekají vás i léčivé včelí produkty zpracované pro zdraví, krásu nebo jen tak, pro potěšení.

Za zastavení bude určitě stát i kavárna v areálu zahradnictví, která na víkend připravuje bylinkové a medové speciality.

1705bylinky2

K bylinkám patří i med -to je druhé velké téma, které o víkendu zazní. Bude se povídat o životě a významu včel, se včelaři tělem i duší -manžely Hrubými - budete moci nahlédnout přímo do úlu a dozvíte se spoustu zajímavostí o jejich chovu.

Víte, co je to apiterapie? Jde o léčbu pomocí včel a jejich produktů. Jak se včelími produkty zacházet a jak je využívat, o tom bude přednáška učitele včelařství Radomíra Báči. Začíná v sobotu v 10 a ve 13 hodin.

Otevírací doba Zahradnictví Dvořák a syn Teplice je v sobotu 19. a v neděli 20. května od 8 do 19 hodin,poradny odborníků probíhají od 9 do 17 hodin.

Další informace najdete zde: www.dvorakasyn.cz a zde na facebooku.

 

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací