Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Most - V pátek 6. října ve 14 h bude u mosteckého divadla zahájen salamandr. Fuxie a fuxové v doprovodu smečky i nóblfuxů budou hledat nadlišáka. Následně za zpěvu karmín dorazí do nory, kde pod dohledem Slavného vysokého a neomylného prezidia skočí přes kůži a stanou se tak členy cechu hornického. Že textu příliš nerozumíte? Tak čtěte dál.

Chcete-li být u toho a vidět spoustu dalších zajímavých věcí, přijďte na nejvýznamnější hornickou slavnost, tzv. Skok přes kůži. Jde o slavnostní přijímání absolventů báňských oborů do cechu hornického.

Do Mostu se tato unikátní akce vrací opět po několika letech a zúčastní se jí na 400 zástupců hornictva z celé republiky, Slovenska či Polska.

Jejich letošním hostitelem bude Vršanská uhelná a Severní energetická společně se Zaměstnavatelským svazem důlního a naftového průmyslu a Vysokou školou báňskou.

Že má tato hornická podívaná dlouholetou tradici dokládá fakt, že se jedná již o 128. skok v novodobé historii. Začíná se průvodem od Městské divadla v Mostě, který přes město zamíří do Repre, kde se bude od odpoledních do večerních hodin konat samotný ceremoniál skoku přes kůži.

Skok přes kůži v roce 2014

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací