Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Bílina - Jednadvacátý ročník celostátní akce Týden knihoven v letošním roce proběhne ve dnech 2. až 6. října. V tomto týdnu pro čtenáře, žáky škol a širokou veřejnost připravila Městská knihovna v Bílině zdarma hned několik akcí.

V pondělí 2. října se od 17 hodin uskuteční scénické čtení pro veřejnost s názvem Fotbalové deníky od Jiřího Hájíčka, autora oceněného Magnesií Literou.

Fotbalové deníky napsal Jiří Hájíček kdysi po mistrovství světa ve fotbale v Německu. Tato zábavná road movie není ale zdaleka jen o fotbale a už vůbec ne jen pro muže. Honza chtěl na MS do Německa, místo toho podniká zvláštní cestu po republice s devatenácitletou dívkou, kterou zná teprve týden. V hodinovém divadelním vystoupení je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo. Ve hře účinkují Lukáš Hejlík a Věra Hollá.

Ve čtvrtek 5. října je od 17 hodin připravena beseda pro veřejnost s tématem léčivých pyramid. Soňa Záhorská nás seznámí s využitím energie kuželových pyramid.

V budově knihovny budete moci zhlédnout výstavu zaměřenou na fotoobrazy zvířat od Jana Bártíka (člen Teraristické společnosti Praha, AOWD potápěč ) a Ing. Karla Bártíka (člen Syndikátu fotografů České republiky, člen Teraristické společnosti Praha, AOWD potápěč). Výstava fotografií bude probíhat od října do konce roku a bude spojena i s plánovanou přednáškou k danému tématu. 

V tomto týdnu knihovna také chystá dopolední besedy s knihami pro děti I. stupně ZŠ a nově evidovaným čtenářům nabídne roční registraci zdarma.

 

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací