Čtvrtek 19. květen 2022
Svátek má Ivo

Teplice – Ve čtvrtek 9. prosince pořádá Regionální knihovna Teplice přednášku Daniela Švece o letcích první republiky. Přednáška začne v 18 hodin ve společenském sále knihovny.

Daniel Švec je členem Společenstva letecké historie Čeští RAFáci / Czech RAF Crew, spolupracuje s klubem KVH Czech Spitfire Club a napsal publikaci Wellington byl jejich osud, která pojednává o životním příběhu Jaromíra Drmelky, pilota 311 bombardovací perutě RAF.

Návštěvníci přednášky se dozví o nejznámějších pilotech Československa, kteří se do historie zapsali účastí ve významných leteckých událostí v Evropě. Například o trojici Široký – Hubáček – Novák z období první republiky. Přednáška rovněž přiblíží některé jejich předchůdce. Daniel Švec účastníky seznámí s největšími leteckými soutěžemi 20. a 30. let, zejména na olympijských hrách v roce 1936 a na IV. Mezinárodním leteckém meetingu v Curychu v roce 1937. Součástí přednášky bude rovněž ukázka četných dobových artefaktů. Návštěvníci akce jsou povinni dodržovat protiepidemická opatření.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz