Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – V sobotu 4. května se měl v Proboštově konat čtvrtý ročník benefičního koncertu S kordem pro Jirku. Vzhledem k současným opatřením byla akce zrušená. Podle informací proboštovského místostarosty Romana Nešetřila lidé ale o benefiční projekt tak docela nepřijdou.

Organizátoři totiž připravili náhradní program do klubu KNAK, kde se v sobotu 9. května uskuteční zhruba tříhodinový live stream, který bude možné sledovat na Facebooku na odkazu zde.

Na akci mohou zájemci přispět dobrovolným příspěvkem a stejně jako v předchozích ročnících bude celý výtěžek věnovaný postiženým dětem. Letos budou získané prostředky rozdělené mezi Lukáška, který trpí svalovou dystrofií a Kačenku, která se narodila s dětskou obrnou. Příspěvky mají zájemci možnost posílat už nyní na transparentní účet číslo: 2017312050/3030.

„První dva ročníky byl celý výtěžek předán Jirkovi Škuthanovi, který po úrazu při koupání ochrnul a po kterém dostala akce název. Jirkovi organizátoři předali dohromady více než 150 tisíc korun. Proto jsme se vloni rozhodli podpořit i další děti a změnili příjemce výtěžku právě na Lukáška a Kačenku. Bohužel loňský ročník poznamenala nepřízeň počasí a výtěžek, který se navíc dělil mezi dvě děti, byl výrazně nižší, něco přes 30 tisíc korun. Jsme proto moc rádi, že díky vstřícnosti KNAKu může proběhnout akce i letos. Věříme, že se podaří vybrat vyšší částka než vloni,“ vysvětluje k letošní akci Roman Nešetřil.

Otcem myšlenky uspořádat první ročník S kordem pro Jirku a zároveň hlavním organizátorem akce je teplický šermíř Petr Merlin Zwettler. V jeho režii se koná akce i letos. A stejně jako v předešlých ročnících se i nyní vzdali všichni účinkující nároků na honorář, včetně cestovních výdajů. Moderátorem bude Zdeněk Lukesle, uvidíte pražskou šermířskou skupinu Arthus Tor, chabařovickou kapelu Tarantule, která kromě jiného nabídne reklamní předměty a výtěžek z prodeje věnuje Lukáškovi a Kačence. Dalšími hosty bude Zdeněk Krkavec Růžička, frontman pražské punkové legendy SPS, The Rumble of Skulls a další.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz