Pondělí 1. březen 2021
Svátek má Bedřich

Ústecký kraj - Máme tady další víkend a ten se ponese ve smyslu oslav třiceti let svobody a demokracie naší země. Na mnoha místech našeho kraje se uskuteční různé akce k 30. výročí sametové revoluce.

Ale budou se konat i jiné kulturní akce, kde můžete strávit svůj volný čas. Přinášíme vám přehled několika akcí, jež se v sobotu 16. a v neděli 17. listopadu v Ústeckém kraji uskuteční.

Lounsko

Blšany přivítají čerty ze severu na oblíbené Krampus show v sobotu 16. listopadu od 15 hodin. Alpské čerty doprovodí skupina No to snad není možný, čeká vás je bubenická show, ohňostroj a chybět nebudou ani prodejní stánky.

Výročí 30 let od listopadových událostí roku 1989 si mohou občané Žatce připomenout v neděli 17. listopadu na náměstí Svobody. Život v tehdejší době i samotné události, které změnily vládnoucí režim v Československu, připomene tematický program od 15 do 18 hodin. Listopadové výročí si každý rok připomíná řada žateckých občanů, kteří v podvečer 17. listopadu zapalují svíčky u morového sloupu před radnicí. Tematický program bude probíhat v prostoru prodejních stánků, ve kterých bude například ukázka zboží, které bylo před 30 lety v obchodech, i s tehdejšími cenami. Městská knihovna Žatec připomene klasické Knižní čtvrtky, při kterých se představovaly nové knihy v prodeji. Dobovou atmosféru doplní hudební hity té doby. Závěr společného setkání obstará zapálení svíček.

Státní zámek Krásný Dvůr zve v neděli 17 listopadu od 10 do 23.59 hodin na akci Sametový přebor. Užijte si v rámci této akce krásný zámecký park, a projděte či proběhněte ho s orientační mapou. 6. ročník Sametového přeboru se koná v areálu Státního zámku Krásný Dvůr. Běh pořádá TJ Lokomotiva Teplice, oddíl orientačního běhu.

Chomutovsko

V sobotu 16. listopadu se v kláštereckém kulturním domě od 16 do 02 hodin uskuteční akce 30 LET SVOBODY. Vystoupí Václav Koubek s harmonikou, Lenka Dusilová - sólo, kapela Tichá dohoda, následovat bude do pozdních nočních hodin OLDIES PARTY s Hnedle vedle. Divadelní scéna v podání The Brokes s.r.o. GSOŠ připravila divadelní pásmo a novou hru Lavička aneb Socialistický časy. Na místě bude retro raut (vepřovka, lančmít, esíčka, pedra, chlebíčky, křupky), cukrová vata a retro zákusky od Sweetest Prague, fotokoutek s rekvizitami, kabinka pro převlíkače kabátů, promítání filmových záběrů z našeho města ze 70. let.

Mostecko

10 KAPEL, 10 DRUHŮ PIV, 10 LET SKUPINY PENÁL a program trvající víc než 10 hodin připravil Nový Obzor Music Arena Most na sobotu 16. listopadu od 14 hodin. Čeká vás jedinečné setkání hudebních žánrů. Těšit se můžete na skupiny U-73, Strakoši, Stará škola, Promile, Penál, Cumbal, Kamufláž, Bob a Bobci, Blues no more a Blackies. Vstupné 150 Kč.

Attic Litvínov zve na KONCERT KAPELY J.A.R. - 30 LET TOUR + afterparty (DJ Vrtulník Michael V.). Uskuteční se v sobotu 16. Listopadu od 19 hodin, vstupné 450 Kč.

Teplicko

V sobotu můžete v Teplicích zavítat na AFRICKÝ TRH. Koná se v teplické galerii Bartholomeus od 10 hodin. Přijďte si užít atmosféru pravého afrického trhu a ochutnat delikatesy, které jinde nenajdete. Těšte se na čerstvé ovoce z Afriky (jackfruit, baby banány, mango, avokádo, mučenku, ananas, plantainy, koření, červené banány a další) i z Asie (duriany, dračí ovoce, papáji, mangostany, rambutany, liči a tak dál), na koření přímo ze Zanzibaru, ovoce sušené na nefalšovaném africkém sluníčku a chybět nebude ani káva, oříšky, čokoláda i čerstvé kakaové boby. Vstupné neuvedeno.

V neděli si nenechte SLET ANDĚLŮ, KTERÝ TRADIČNĚ POŘÁDÁ OBCHODNÍ CENTRUM GALERIE TEPLICE. Letos se na anděly můžete těšit v neděli 17. listopadu. Kromě spousty andílků, včetně anděla, který se nad vašimi hlavami snese z výšky, vás čeká i pěkný doprovodný program, o který se postará Divadlo v Pytli. Přijďte s rodinou či přáteli nasát vánoční atmosféru, občerstvit se u stánků či popít některý z horkých nápojů a počkejte společně na rozsvícení vánoční výzdoby Galerie a na slavnostní ohňostroj. Slet andělů se uskuteční v neděli 17. listopadu od 16 hodin před OC Galerie Teplice na náměstí Svobody. Vstup zdarma.

Ústecko

Muzeum Ústí nad Labem zve na STRAŠIDLA V MUZEU v sobotu 16. listopadu od 10 do 16 hodin. Zábavný dětský program plný her a soutěží ve společnosti lidí a zvířat doby kamenné. Společně si něco vytvoříte, budete se bát, protáhnete těla a také potrápíte hlavičky. Vstupné neuvedeno.

Položením květin a věnců k pomníku obětem komunismu v Městských sadech si představitelé města Ústí nad Labem a dalších institucí v neděli připomenou 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE. Srdečně zvána je i veřejnost. Účast přislíbil i přímý aktivní účastník listopadových události, bývalý primátor města Petr Gandalovič. Pietní akt se uskuteční od 11.00 v neděli 17. listopadu nedaleko vchodu ze Šaldovy ulice u sochy Olbrama Zoubka věnované obětem komunismu. Oslavy pokračují večer od 19.00 v Domě kultury koncertem Michala Prokopa a jeho skupině Framus Five.

Litoměřicko

V den 30. výročí sametové revoluce, tedy v neděli 17. listopadu, se od 10 hodin uskuteční bohoslužba v litoměřickém kostele Všech svatých jako poděkování za 30 LET SVOBODY. O hodinu později bude slavnostně odhaleno na budově České spořitelny na Mírovém náměstí dílo ve tvaru trikolory pocházející z dílny litoměřické akademické sochařky Alžběty Kumstátové.

Také Roudnice nad Labem si připomene 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE. V neděli 17. listopadu se lidé sejdou na Karlově náměstí, kde s tematickými písněmi na kytaru vystoupí Jiří Hoření, dále se s Modlitbou pro Martu připojí i místostarosta Vlastimil Čtverák a následně k poslechu zahraje Václav Rus. Sraz je v 16:00 a čas ukončení programu závisí na zájmu veřejnosti. Občerstvení bude zajištěno formou stánkového prodeje.

Děčínsko

Dny Židovské kultury pokračují i v listopadu 2019. V Děčínské synagoze se představí v sobotu 16. listopadu od 19 hodin známé DUO KCHUN MARTINA PROKEŠE A MARKA ŠULCE, kteří spolu vytvořili neotřelý projekt Purgatio, který čerpá inspiraci v ikonickém díle Dante Alighieriho ( 1265-1321) florentského básníka. Právě on vytvořil snad nejvznešenější obraz očistce, jaký lidský duch zrodil. Hudba zavede posluchače do období 12.-14. století. Vstupné neuvedeno. Zpívají Martin Prokeš – tenor, Marek Šulc – baryton, Atila Vörös, Rudolf Živec - malba světlem ( videoart) a ze záznamu uslyšíte mluvené slovo Vladimíra Javorského.

30. let od sametové revoluce se bude slavit i v Děčíně. Akce vyvrcholí v neděli 17. Iistopadu SETKÁNÍM NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ. Těšit se můžete na výstavu, setkání pamětníků v děčínském muzeu, besedu, dále výstavu, koncert a UKG (Ukradená galerie) a několik dalších akcí. Vše bude zakončeno průvodem ve stopách průvodu z listopadu 1989, zakončení na Masarykově náměstí, kde bude jak hudební produkce, tak vzpomínka na oběti boje za svobodu, vzpomínka na listopad 1939 a 1989 a projevy.

V neděli si můžete v Děčíně užít od 12 do 15 hodin SVATOMARTINSKOU HUSOPLAVBU a skvělý oběd na lodi v romantickém podzimu. Naše lodě jsou tématicky vyzdobené a samozřejmě vyhřáté. Cena zahrnuje: tříchodové menu s pečenou husou, plavbu 3 hodiny, sklenku svatomartinského vína, živá hudba. Cena 550 Kč/ osobu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací