Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Štrbice – Dobrovolní hasiči patří k životu téměř každé obce. Kromě toho, že jsou připravení zahraňovat hodnoty, a pomáhat, kde je třeba, bývají také hybnou silou při přípravách různých společenských a sportovních akcí. Podílejí se tak na vytváření i upevňování tradic. Hasiči ze Štrbic nejsou výjimkou.

V neděli 22. září odstartují v obci další novou tradici. Půjde o první ročník Soutěže mladých hasičů O pohár starostky obce Světec, ve které Štrbičtí představí svůj hasičský potěr. 

Akce se uskuteční ve volnočasovém areálu. Soutěž začne podle informace starosty tamních dobrovolných hasičů, Jiřího Plevy, v 10 hodin. K prezentaci se ale družstva dostaví už v 9.30 a nástup soutěžních celků je plánovaný na 9.45 hod. Družstva budou soutěžit ve dvou věkových kategoriích. Mladší žáci do 11 let a starší žáci ve věku od 11-15 let. Jednotlivé celky se předvedou v klasické disciplíně, kterou je požární útok a budou mít jeden až dva pokusy podle celkového počtu přihlášených družstev.

2009strbice1

Děvčata z hasičského sboru nejsou žádná ořezávátka. Foto: archiv SDH Štrbice

Velitel sboru štrbických hasičů, Tomáš Burda, nám v pátek 20. září prozradil, že do soutěže je přihlášených celkem 22 družstev mladých hasičů. „Ještě včera se nám přihlašovali hasiči z Boletic. Takže v tuto chvíli máme deset soutěžních celků z mladší kategorie a dvanáct z kategorie starších žáků.“ Nejvzdálenější hasiči přijedou podle Burdy na soutěž do Štrbic až od Loun.

2009strbice3

Štrbický hasičský potěr se svými vedoucími. Foto: archiv SDH Štrbice

Sbor dobrovolných hasičů ve Štrbicích není v požárním sportu žádným outsiderem. Vychoval například mistra České republiky pro rok 2004, v běhu na 100 metrů, Tomáše Burdu. Tým štrbických hasičů zvítězil několikrát v Krušnohorské lize v kategorii mužů a v Podřipské hasičské lize v kategorii TOP muži získal prvenství v roce 2016 a 2017. Ve stejné soutěži zvítězily i štrbické hasičky v kategorii TOP ženy, v roce 2018. V soutěžích obsazují hasiči ze Štrbic pravidelně přední místa a mohou se pochlubit i řadou dalších ocenění.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací