Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Bílina – V pátek a o víkendu, 12. - 14. července, se v Bílině a okolí koná první ročník mezinárodního art festivalu Bílinale I., který svým rozměrem a významem přesahuje akce podobného charakteru. Festival pořádá společnost Omnium.

Kromě inspirujícího setkání českých a německých umělců při spolupráci na společném projektu očekávají organizátoři od akce oživení tří nevyužívaných a neudržovaných sakrálních objektů v lokalitě Bílinska.

Jedná se konkrétně o Kostel Zvěstování Panny Marie v Bílině-Újezdu, Kostel sv. Kateřiny v Chouči a Kostel sv. Havla v Hrobčicích. Uvedené památky jsou opomíjené, zkoušené časem, ale i nezájmem veřejnosti. Organizátoři do nich chtějí vrátit život a obnovit jejich smysluplné a účelné propojení se životem lidí i v současné době. Téma prvního ročníku také misi charakterizuje svým názvem: Nádech a výdech.

Umělecká kurátorka festivalu, Vendula Fremlová, k akci uvádí, že umělci budou tvořit své instalace přímo v kostelech. Veřejnost se s jejich pracemi bude moci seznámit v sobotu a v neděli od 10 hodin. Celkem se na festival přihlásilo devět umělců z Čech i ze zahraničí. Od nás přijede Lada Semecká, Markéta Varadiová, Martin Janíček a Radek Fridrich. Ze zahraničí dorazí Susan Donath, Karen Kling, Hannes Lingens, Ambech a Sebastian Weise.

PROGRAM FESTIVALU:

Pátek, 12. července
17.00 CHOUČ:  Zahajovací ceremoniál, Susan Donath: Smoky performance
18.00 CHOUČ: Martin Janíček: Kaligrafie zvuku (zvuková performance s objekty Lady Semecké)
20.00 ÚJEZD: Hannes lingens: sound performance
22.00 HROBČICE: Martin Janíček: sound performance (v márnici)

Sobota, 13. července
10.00 ÚJEZD: Zahájení výstavy s umělci
14.00 CHOUČ: Zahájení výstavy s umělci
16.00 HROBČICE: Zahájení výstavy s umělci
19.00 HROBČICE: Radek Fridrich, autorské čtení

Neděle, 14. července
10.00-17.00 Komentované prohlídky jednotlivých výstav

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací