Sobota 6. červen 2020
Svátek má Norbert

Bílina - Od skici k obrazu, od kmene stromu k Bobkovi. Malířský plenér v Bílině nechá nahlédnout umělcům přímo pod ruce. Malíři z Bíliny i okolních měst zachytí na plátna dominanty a zajímavosti města, pod ostrými zuby motorových pil se budou rodit nové postavičky do pohádkového lesa.

Umělci se začnou na náměstí scházet v sobotu 22. června od 9 hodin dopoledne. „Někteří z malířů ale budou tvořit i na Kyselce, takže si lidé mohou udělat procházku a jít se podívat, jaké obrazy vznikají tam,“ pozvala organizátorka Lada Hubáčková.
Díla malířů budou vystavená od 2. července ve Výstavní síni U Kostela a v Galerii Pod Věží až do 31. července. Výstava bude prodejní.

Řezbáři z košťanské skupiny Echo budou během dne pracovat na nových postavičkách do Pohádkového lesa. „Mohu prozradit, že vytvoří Boba a Bobka, jaké budou další postavičky, uvidí lidé až na místě,“ nalákala Lada Hubáčková.

Doprovodný program začne v 16 hodin na Mírovém náměstí, kde postupně vystoupí rockový sbor Melodica, skupina Charlieho parťáci a Exit. Akci zakončí ohňová show ve 21.30 hodin. (pn)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací