Čtvrtek 18. červenec 2019
Svátek má Drahomíra
 
Archivováno

Teplice - Zvláštní parní vlak se stylovými historickými vozy vypraví České dráhy ve spolupráci s městem Kadaň na slavnosti připomínající návštěvu císaře římského a krále českého Karla IV. v roce 1367. V čele zvláštního spoje, který jede v sobotu 23. srpna z Děčína do Kadaně a zpět, pojede parní lokomotiva 475.1 Šlechtična.

Parní lokomotiva. Ilustrační foto: Oldřich Hájek

"Vlak nabízí 440 míst k sezení. Vyjíždí v 8:00 z Děčína hl.n. a přes Ústí nad Labem hl.n., Teplice v Čechách, Bílinu, Most, Chomutov a Kadaň-Prunéřov zamíří do Kadaně, kam přijede v 10:30," informovala Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah. V Teplicích bude vlak v 8.46, v Bílině v 9.10 hodin. Jízdenky budou k zakoupení pouze u průvodčích parního vlaku.

Císařské slavnosti se uskuteční na Mírovém náměstí, ve Smetanových sadech nově i na hradbách. Program nabízí středověké tržiště s ukázkami řemesel, živá zvířata, sokolnické a jezdecké ukázky, pro děti budou připraveny netradiční hry.
Příjezd Karla IV. a jeho družiny do města se očekává ve 14 hodin.

Navíc je možné svézt se parním vlakem i v průběhu dne mezi Chomutovem a Kadaní. Zpět z Kadaně do Děčína odjíždí parní vlak v 16:30 a po stejné trase se vrátí do Děčína, kam přijede v 19:10. Do Bíliny přijíždí v 17.40 hodin, do Teplic v 18.15 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací