E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Tue, 25 Oct 2016 03:17:01 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Bílinští radní odvolali jednatele Hornické nemocnice http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4911-bilinsti-radni-odvolali-jednatele-hornicke-nemocnice http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4911-bilinsti-radni-odvolali-jednatele-hornicke-nemocnice

Bílina – Radní města Bíliny odvolali s okamžitou platností z funkce jednatele Hornické nemocnice s poliklinikou Jaroslava Herzingera. Herzinger ve funkci končí 24. října. Důvod odvolání radnice nezveřejnila.

Hornická nemocnice s poliklinikou. Ilustrační foto

Funkci jednatelky Hornické nemocnice bude dočasně zastávat Ing. Andrea Nováková, která v minulosti ve společnosti pracovala a dobře zná její chod. Město na obsazení uvolněné funkce vyhlásí výběrové řízení.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 24 Oct 2016 17:31:29 +0200
Domy v Krupce vykrádal 11krát trestaný recidivista. Policisté ho chytili na letišti, chtěl zmizet do Anglie http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4910-domy-v-krupce-vykradal-11krat-trestany-recidivista-policiste-ho-chytili-na-letisti-chtel-zmizet-do-anglie http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4910-domy-v-krupce-vykradal-11krat-trestany-recidivista-policiste-ho-chytili-na-letisti-chtel-zmizet-do-anglie

Teplicko – Policistům se podařilo objasnit několik vloupání do rodinných domů v Krupce. Na svědomí je má 11krát trestaný 29letý muž z Chomutova. Kriminalisté zloděje chytili na letišti, chtěl zmizet do Anglie.

Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Václava Havla Praha

Devětadvacetiletý muž vykradl v Krupce nejméně dva domy. Z jednoho si koncem září odnesl stravenky a peníze. V půlce října pak vnikl do další nemovitosti, ze které odcizil hodinky a herní notebook s příslušenstvím. „Celkem měl majitelům domů způsobit škodu přes padesát tisíc korun," řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Zlodějíček se po vloupačkách chtěl nejspíš „uklidit" do ciziny. Vybral si Anglii. Nakonec tam ale neodletěl. Policisté si ho v klepetech odvedli přímo z letiště. „Během vyšetřování kriminalisté získali informace, které směřovaly k tomu, že se krádeží dopustil 29letý Chomutovan. Protože se v místě bydliště nezdržoval, požádali o vydání předběžného souhlasu se zadržením podezřelého. Na konci minulého týdne ho chytili právě na letišti v Praze," popsal zadržení pachatele Vítek.

Devětadvacetiletý recidivista byl obviněn z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které by mohl strávit až pět let ve vězení. „Z obavy, že by na svobodě pokračoval v páchání trestné činnosti a vyhýbal se trestnímu stíhání, byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval," uzavřel policejní mluvčí.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 24 Oct 2016 15:27:44 +0200
OBRAZEM: Strážníci v Bílině krotili karatisty na nádraží a prošli herny http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4909-obrazem-straznici-v-biline-krotili-karatisty-na-nadrazi-a-prosli-herny http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4909-obrazem-straznici-v-biline-krotili-karatisty-na-nadrazi-a-prosli-herny

Bílina - Hlavním úkolem strážníků bílinské městské policie byla během sobotní noci kontrola heren se zaměřením na hrající osoby pobírající sociální dávky.

 

2310bilina

Kontrola mladíků na vlakovém nádraží. Foto: Michal Hrdlička

Strážníci provedli kontrolu ve třech hernách, kde byl vždy proveden videozáznam, a všechny hrající osoby byly ztotožněny. Kontrolu heren narušila výzva na linku 156 s oznámením, že v hale vlakového nádraží skupinka mladíků trénuje karate.

Strážníci na místě provedli kontrolu dvou mladíků, kdy jeden se k této činnosti přiznal. Byla provedena kontrola totožnosti a pátrání. Po kontrole a poučení mladíků hlídka nádraží opustila.

Kontrola heren:

{phocagallery view=category|categoryid=308|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
info@e-teplicko.cz ((mh)) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 21:02:30 +0200
Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016 http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4907-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016 http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4907-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016

Ústecký kraj - Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

2310konferenceKonference Venkov 2016

„Jsem rád, že náš kraj může hostit tuto významnou celorepublikovou akci, která nám připomíná význam rozvoje venkova a důležitost člověka, bez jehož aktivní účasti by venkov nemohl být tím, čím je,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček na zahájení konference, která je pořádána na podporu udržitelného a soběstačného venkova.

V rámci prvního dne konference, kterého se účastnilo několik desítek zástupců veřejných, neziskových i soukromých organizací celostátní, regionální a místní úrovně, zazněla významná témata týkající se aktuálních trendů podpory venkova, politiky jeho rozvoje, sociálního zemědělství, problematiky rodinných farem nebo současného zemědělského hospodaření a kvality půd.

Druhá část odpoledne byla věnována rozpracování diskusních témat v rámci pěti workshopů. „Mám velmi dobrý pocit z proběhlé konference, která přivedla zkušené odborníky státní i veřejné správy, podnikatele i další partnery venkova z celé České republiky k jednomu stolu. Zde v rámci workshopů vznikla řada nosných témat, se kterými budeme dále pracovat,“ vyjádřil se ředitel konference Václav Bešta. Ten je také předsedou Spolku pro obnovu venkova Ústeckého kraje i starostou Brozan nad Ohří. V návaznosti na danou problematiku se účastníci vydali druhý den na exkurze do čtyř vybraných oblastí - Podřipska, Lounska, Úštěcka a Lovosicka, kde se seznámí s těžbou českého granátu, vinařstvím, rodinnými farmami, pštrosí farmou a s dalšími zajímavými místy.

Hlavním pořadatelem konference je Spolek pro obnovu venkova ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ústeckého kraje a města Litoměřice. Společné závěry budou zveřejněny na stránkách konferencewww.konferencevenkov.cz.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 13:20:59 +0200
Konec objížděk! Most v Lahošti je znovu průjezdný http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4905-konec-objizdek-most-v-lahosti-je-znovu-prujezdny http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4905-konec-objizdek-most-v-lahosti-je-znovu-prujezdny

Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

2310mustek

Opravený můstek v Lahošti. Foto: Oldřich Hájek

Silničáři ještě nedokončili vodorovné dopravní značení na zrekonstruovaném přemostění, můstek ale již otevřeli pro motoristy. Autobusy se vracejí na původní trasy od pondělí 24. října. Jde o hlavní spojovací silnici mezi Duchcovem a Teplicemi.

"Z důvodu ukončení opravy mostu v Lahošti bude od 24. října 2016 ukončena bezplatná linka X86 a linky 486, 491 a 803 se vrací do původního provozu," informovala dopravní společnost Arriva.

Ulehčí se i v Dubí. Z důvodu ukončení rekonstrukce kanalizace v Dubí-Pozorce bude rovněž od pondělí opět v provozu zastávka Pozorka , náměstí, linky 489, 490 a 802 se vrací do původního provozu.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 09:27:04 +0200