E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Wed, 31 Aug 2016 17:43:53 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Tepličan bez řidičáku boural pod vlivem drog u Obrnic http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4638-teplican-bez-ridicaku-boural-pod-vlivem-drog-u-obrnic http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4638-teplican-bez-ridicaku-boural-pod-vlivem-drog-u-obrnic

Obrnice - Policisté vyjížděli k nehodě, která se stala na silnici I/13 u Obrnic. Řidič osobního vozu značky Peugeot řídil ve směru na Bílinu. Při řízení prý usnul, vjel mimo komunikaci, kde narazil do obrubníku a najel do travnatého pásu. Na vozovce dostal smyk, narazil do středového ocelového svodidla. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Po nehodě se muž pokusil z místa nehody ujet na polní cestu, kde byl dostižen policejní hlídkou. Policisté u něj provedli test na drogy, který byl pozitivní na metamfetamin a amfetamin. Motorista se podrobil odběrům a lékařskému vyšetření. Ke zranění osob nedošlo. Škodu policie odhadla na částku 15 000 korun. Policisté šetřením zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž z Teplic není vlastníkem žádného řidičského oprávnění a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 13:12:39 +0200
PŘEDSTAVUJE SE: Gabriela Nekolová, kandidátka do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4637-predstavuje-se-dis-gabriela-nekolova-kandidatka-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4637-predstavuje-se-dis-gabriela-nekolova-kandidatka-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd

Ústecký kraj - Narodila jsem se před 38 lety v Mostě, a protože jsem patriotka, hned po studiu v Praze jsme se s manželem vrátili zpět na sever Čech a v Mostě žijeme dodnes.

3108gnekolovaPo škole jsem byla rozhodnutá věnovat se propagaci kraje a cestovnímu ruchu, který jsem studovala. Brzy jsem pochopila, že náš region potřebuje rozvíjet i v jiných oblastech a začala jsem pracovat pro Hospodářskou a sociální radu Ústeckého kraje tehdy jako asistentka.

Tématům regionálního rozvoje jsem se pak věnovala po celou dobu v různých funkcích, od asistentky senátora přes vedoucí kanceláře poslance Evropského parlamentu až po současnou pozici zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené kraje, do níž mě v říjnu loňského roku jmenovala vláda.

Spjatá jsem zůstala i s Hospodářskou sociální radou Ústeckého kraje, kde jsem po letech činnosti byla zvolena předsedkyní. Mandátu, který mi tak dala města, obce, firmy, odbory, výzkumné i vzdělávací instituce Ústeckého kraje, které hospodářskou radu tvoří , si vážím tím víc, že všichni členové vykonávají svou práci bez nároku na honorář nad rámec svých profesí s cílem společně rozvíjet region a jednotně prosazovat jeho zájmy.

Jako maminku dvou malých dcer mě trápí, že kvůli sociálním a ekonomickým problémům kraje stále více mladých lidí z regionu odchází. A za svůj cíl považuji změnit tento stav tak, aby se z Ústeckého kraje stal prosperující a hrdý region. S řadou opatření nám musí pomoci stát, ale část si musíme odpracovat sami. V tuto chvíli přešlapujeme na místě, vedení kraje nepřichází s jasnou vizí a většině představitelů schází rozhodnost a snaha věc radikálně změnit. Mladí lidé odcházejí, protože nevidí perspektivu a naději na změnu.

2208retroplakat

]]>
info@e-teplicko.cz ((PI)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 13:10:18 +0200
OBRAZEM: V Teplicích je dobře vidět, co vše se muslimům toleruje a jak by to mohlo brzo vypadat všude, píše členka členka Výkonného výboru Iniciativy Martina Konvičky http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4635-obrazem-v-teplicich-je-dobre-videt-co-vse-se-muslimum-toleruje-a-jak-by-to-mohlo-brzo-vypadat-vsude-pise-clenka-clenka-vykonneho-vyboru-iniciativy-martina-konvicky http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4635-obrazem-v-teplicich-je-dobre-videt-co-vse-se-muslimum-toleruje-a-jak-by-to-mohlo-brzo-vypadat-vsude-pise-clenka-clenka-vykonneho-vyboru-iniciativy-martina-konvicky

Teplice - Iniciativa Martina Konvičky rozdávala v neděli v Teplicích nejen muslinským ženám růže. Přinášíme akci z pohledu Marie Čapkové, členky Výkonného výboru Iniciativy Martina Konvičky.

Foto: Marie Čapková

"V neděli 28. srpna jsem se vydala do Teplic rozdávat s Martinem Konvičkou nejen muslimských ženám růže do Šanovského parku. Na místě se náš sešlo cca 15 kamarádů a kolegů z IMK a APČ. Proč jsme tam jeli místo toho, abychom strávili odpoledne např. u vody s rodinami? Cílem bylo tak jako u jiných našich akcí upozornit na plíživou islamizaci Evropy a také na podřízené postavení muslimských žen.

A proč Teplice? Protože v Teplicích je dobře vidět, co vše se muslimům toleruje a jak by to mohlo brzo vypadat všude. V Teplicích jsem byla možná poprvé a byla jsem opravdu překvapená: Nápisy v češtině a arabštině, ženy ve všech možných arabských oděvech od malých slečen oblečených v evropském „civilu" až po ženy celé zahalené v černých nikábech jen s
průhledem na oči.

Spolu s naším příjezdem se k parku sjížděli i příslušníci policie. Po domluvě s nimi jsme vyrazili ve skupinkách do parku. Za každou naší skupinkou vždy vyrazila skupinka policistů (v jednu chvíli jsem napočítala 25 policistů). My jsme udělali pár kroků,
policie za námi také, my jsme se zastavili, policie také. Trochu mi to připomínalo staré němé filmy např. s Charlie Chaplinem. Vždy jsme se zastavili u přítomných žen a nabídli růži spolu s letákem s vysvětlením akce.

Mé skupince růži odmítly dvě české ženy, z nichž ale jedna byla policistka ve službě. Z muslimských žen si růži většina vzala a nakonec si pro ně chodily i některé děti opakovaně a dokonce i pro letáčky. Ale našly se i případy, kdy jsme byli odmítnuti: Viděli jsme typické podřízení ženy, kdy na lavičce seděla patrně mladá maminka s asi 10 – 12 letým chlapcem a ještě jedním malým dítětem. Kolegové nabídli růži, paní se usmála a sahala po ní. Ten chlapec jí však něco řekl a paní ihned změnila chování a růži odmítla.

V islámu když nemůže rozhodovat dospělý muž, zastoupí ho i chlapec. Žena je z jejich pohledu nesvéprávná. V druhém případě na dece odpočívaly muslimky v černých nikábech. Růže nechtěly, tak jsem jim jen jednu položila na deku. Ale tu hned roztrhaly a hodily za námi. Na druhém konci parku seděly jiné muslimky v nikábech a ty nám mile za růže poděkovaly a i když jsme to samozřejmě přes nikáby neviděli, cítili jsme, že je jim to milé.

České ženy byly ve většině případů překvapené, ale mile. Zajímaly se, proč tam jsme, a troufám si tvrdit, že nám fandily. Po ukončení akce zbyly růže od Martina Konvičky i pro nás.

Co mě na všech těchto akcích stále překvapuje? Přestože neděláme nic zakázaného a jen varujeme před „mírumilovným" islámem, stále vidíme všude kolem policisty ve střehu. Od kamarádů slýchám často otázku: Nebojíš se? A já stále odpovídám: Proč bych se měla bát, vždyť nás všichni kolem od politiků přes novináře, neziskovky ujišťují, že u nás nejsou žádní nebezpeční muslimové a nemáme se čeho bát.

Co budete dělat, až jich tady bude tolik jako jinde v Evropě? Pak už bude pozdě a budeme se bát všichni."

Marie Čapková, členka Výkonného výboru Iniciativy Martina Konvičky

Co si o akci, případně problematice muslimů v Teplicích myslíte vy? Napište nám to do komentářů.

{phocagallery view=category|categoryid=279|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
info@e-teplicko.cz (E-TEPLICKO.CZ - Redakce) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 09:47:19 +0200
Horké dny vylákaly k vodě i zloděje: Muže z Teplicka okradli na mosteckém Aquadromu, Mostečana v Bílině http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4633-horke-dny-vylakaly-k-vode-i-zlodeje-muze-z-teplicka-okradli-na-mosteckem-aquadromu-mostecana-v-biline http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4633-horke-dny-vylakaly-k-vode-i-zlodeje-muze-z-teplicka-okradli-na-mosteckem-aquadromu-mostecana-v-biline

Teplicko/Mostecko – Uplynulé horké dny vylákaly k vodě i zloděje. Policie přijala hned dvě oznámení o krádežích na koupalištích. Muže z Teplicka obral někdo na mosteckém Aquadromu. Mostečanovi pro změnu zmizeli věci na koupališti v Bílině.

Ilustrační foto

Krádež na mosteckém Aquadromu se stala uplynulý týden v sobotu. „Kdosi vnikl do šatního boxu venkovního areálu a odcizil z něj peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a dalšími věcmi. Škoda byla vyčíslena na 3 500 korun," sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Obdobná krádež se udála i na koupališti v Bílině. „Mostečan si zde nechal věci na dece a šel se koupat. Po návratu zjistil, že mu kdosi sebral peněženku," uvedla Světláková s tím, že tento případ policisté postoupí bílinským kolegům.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 30 Aug 2016 15:19:08 +0200
Kdo jsme a co chceme PROsazovat? http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4630-kdo-jsme-a-co-chceme-prosazovat http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4630-kdo-jsme-a-co-chceme-prosazovat

Teplice - Jsme politický subjekt, který se účastní letošních krajských voleb v Ústeckém kraji. ProKraj v novém a pro všechny není jen prázdná fráze, ale skutečnost, kterou jsme začali naplňovat již při sestavování kandidátní listiny.

e-deniky-teplice

Na naší kandidátní listině najdete jak politicky zkušené tváře, tak politické nováčky. Ti zkušení mají za sebou i působení v jiných politických stranách a hnutích, což může být někým kritizováno, ale my bychom rádi toto prezentovali jako přednost či výhodu. Všechny, kteří jsou na kandidátce PROKRAJE, spojuje zájem a chuť pracovat ve prospěch našeho kraje a jeho občanů. Naše uskupení a jeho kandidáti nejsou vázáni žádným centrálním řízením, a proto mohou zájem kraje a jeho občanů prosazovat bez ohledu na zmíněnou svázanost.

Náš kraj opravdu dlouho zajišťoval naší republice průmyslové zázemí, a to i před rokem 1989 a je na místě, aby ze strany centrální vlády došlo ke kompenzaci za vše, čím byl náš kraj poškozen. Jsme přesvědčeni, že má náš kraj na zmíněné kompenzace nárok a také jsme přesvědčeni, že se Vláda České republiky chová k našemu kraji trochu macešsky a dosti často měří dvojím metrem, bohužel většinou v neprospěch našeho kraje.

2908prokraj

Zde vidíme výhodu zkušenosti některých kandidátů. Nechceme si hrát na politickou uniformovanost, máme opravdu zájem spolupracovat s každým, komu na našem kraji záleží více než na stranické příslušnosti.

Naši kandidáti jsou lidé, kteří své zkušenosti a znalosti prokázali ve svých oborech a o to samé se chtějí pokusit i v práci pro Ústecký kraj a jeho obyvatele.

Proto bychom chtěli vyvinout iniciativu, která by spočívala ve větší spolupráci všech poslanců a senátorů za Ústecký kraj všude tam, kde by z toho měl náš kraj a jeho občané užitek.

]]>
info@e-teplicko.cz ((PR)) Hlavní Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 18:00:48 +0200