E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Mon, 23 Jan 2017 13:23:22 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz AKTUÁLNĚ OBRAZEM: Na Mostecku hoří továrna na výrobu plastových dílů do aut http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5272-aktualne-obrazem-na-mostecku-hori-tovarna-na-vyrobu-plastovych-dilu-do-aut http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5272-aktualne-obrazem-na-mostecku-hori-tovarna-na-vyrobu-plastovych-dilu-do-aut

Havraň – Profesionální hasiči z Mostu i z okolních měst a doborovolné jednotky z obcí v okolí zasahují od ranních hodin u požáru v továrně RAI Most v průmyslové zóně Joseph u Havraně na Mostecku.

2201pozar

Zásah hasičů v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Foto: Oldřich Hájek

Požár v hale firmy zuří od ranních hodin, hasiči se tam začali svolávat před půl šestou ráno. Na místě v tuto chvíli panuje silný mráz, deset stupňů pod nulou. V zóně je také silně omezena viditelnost kvůli husté mlze. Dohlednost je pár desítek metrů.

Hasiči si udělali hlavní stanoviště na parkovišti před halou, mají zde i vyhřívaný stan. Jsou zde vidět vozy ze Žatce, i z Chomutovska. U továrny jsou i policisté, hlídají dopravu. Firma ale sídlí až v zadní části zóny, dopravu na veřejných komunikacích tudíž nijak požár neovlivňuje.

Nosným výrobním programem společnosti jsou povrchy palubních desek, dveřní panely, schránky spolujezdců. Mateřskou firmou je společnost Recticel. Škody půjdou do milionů korun

Čekáme na oficiální vyjádření hasičského sboru a policie, zprávu budeme aktualizovat. Zásah bude trvat minimálně několik hodin.

2201pozar01

2201pozar02

2201pozar03

2201pozar04

2201pozar05

2201pozar06

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Sun, 22 Jan 2017 10:58:11 +0100
NAPSALI JSTE NÁM: Konal se Lázeňský ples, bezdomovce od Komerčky uklidili. Kdy se vrátí? http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5270-napsali-jste-nam-konal-se-lazensky-ples-bezdomovce-od-komercky-uklidili-kdy-se-vrati http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5270-napsali-jste-nam-konal-se-lazensky-ples-bezdomovce-od-komercky-uklidili-kdy-se-vrati

Teplice - Na trvalý problém, kdy u Komerční banky v Krupské ulici nocují bezdomovci, upozorňují lidé v Teplicích. Bývají hluční, agresivní, opilí. V noci na sobotu ale zmizeli. Přinášíme postřeh našeho čtenáře.

 

2101bezdomovci

Po bezdomovcích ani památky. Koná se Lázeňský ples.

"Dlouhodobě neřešený problém v Teplicích - bezdomovectví - byl pro dnešní večer a noc, tj. 20. 1 .2017 a 21. 1 .2017 vyřešen!

Připomínám, že v Krupské ulici žijí několik let nepřetržitě bezdomovci. Nikdo nikdy s tímto problémem nic neudělal. Nejvíce je jich zde v zimě, neboť leží na roštu, ze kterého jde teplo z kotelny Komerční banky. Bydlím naproti a bezdomovci se stali mými sousedy. Velice mě zneklidňuje, když je neslyším. Podívám se z okna a vidím, že spí. Pokud nespí, tak jsou velice hluční, opilí, agresivní vůči sobě, žebrají od kolemjdoucích "drobný". Několikrát jsem musel volat policii, protože jsem díky jejich hlasitým opilým rozhovorům a rvačkám nemohl spát!

V poslední době jsem na volání policie jako správný občan rezignoval a přijal svůj osud a vlastně i osud oněch lidí, o které se vůbec nikdo nezajímá. Vozidlo RZS přijíždí na místo jednou do týdne. A hle fotografie z dnešní noci! Ani jeden! Všimněte si prosím kolony taxíků před Krušnohorským divadlem! Koná se Lázeňský ples.

2101bezdomovci2

Běžný stav u průduchu teplého vzduchu u Komerční banky.

Na bezdomovce v lázeňském městě není hezký pohled. Jsou uklizeni, aby se někdo na plese mohl být do prsou a nebyl vysmíván, že v divadle huj ale pár metrů fuj! Dnes vyjela městská policie několikrát, aby toto ošklivé svědomí města odklidila. Nevím kam. Možná už se některý z nich nevrátí. Zmrzne. Nic nevyčítám policistům, ti jsou jediní, co s tímto problémem něco dělají, ale vyřešit ho samozřejmě nemohou.

Nenabízím žádné řešení. Jen oznamuji, že jsem potěšen, že mí sousedé mě nechali chvíli o samotě. A děkuji městu, že dokázalo, že to jde. Zítra se však opět těším.

PS: Kdy je ples města Teplic?

S pozdravem,

Mgr. Miloš Miličevič

]]>
info@e-teplicko.cz (E-TEPLICKO.CZ - Redakce) Hlavní Zpravodajství Sat, 21 Jan 2017 14:28:10 +0100
Hasiči v Ústeckém kraji budou jezdit elektromobilem http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5268-hasici-v-usteckem-kraji-budou-jezdit-elektromobilem http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5268-hasici-v-usteckem-kraji-budou-jezdit-elektromobilem

Ústí nad Labem – Příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje využijí při své práci elektromobil VW e-Golf. Krajskému řediteli Romanu Vyskočilovi vůz předal v pátek 20. ledna manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost ČEZ Ivo Novotný.

2101hasicielektro

Krajskému řediteli plk. Ing. Romanu Vyskočilovi předává klíče od vozu manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost ČEZ, a. s., Mgr. Ivo Novotný (vpravo). Foto: Ota Schnepp / ČEZ

S elektromobilem VW e-Golf budou severočeští hasiči jezdit šest týdnů. Využijí tak možnost podrobně se seznámit s technologií a konstrukcí tohoto typu vozidla, což se jim může hodit k plánování taktických postupů a k nácviku zásahů u případných dopravních nehod automobilů s elektrickým pohonem.

„Elektromobily se stávají stále rozšířenějším dopravním prostředkem, proto vítáme možnost seznámit se s tímto vozidlem podrobněji. V rámci našeho sboru využijeme elektromobil především pro odbornou přípravu hasičů s ohledem na možný zásah při dopravní nehodě,“ uvedl při přebírání vozu Roman Vyskočil, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru ústeckého kraje.

„V současné době je v České republice registrována více než tisícovka elektromobilů a každoročně přibývá několik stovek dalších. S růstem jejich počtu úměrně roste i riziko dopravních nehod. Rádi proto umožníme hasičům, aby se s elektromobily důkladně seznámili a získané poznatky využili při své práci a záchraně lidských životů,“ osvětluje Ivo Novotný, manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost ČEZ, jeden z důvodů, a prakticky ten nejdůležitější, zápůjčky.


Víte, že ...

  • za celý rok 2016 se v České republice registrovalo 271 nových elektromobilů
  • v roce 2016 byly nejprodávanějšími značkami elektromobilů v ČR Volkswagen, Nissan a BMW
  • pokud bychom uvažovali v současnosti cca 1000 registrovaných elektromobilů a průměrný roční nájezd 15 tis. km, tak při průměrné spotřebě 15 kWh/100 km bude k jejich dobíjení třeba 2,25 mil. kWh ročně (tj. roční spotřeba cca 1000 domácností)?
  • energii pro nabití plné kapacity baterií jednoho elektromobilu dokázala loni Jaderná elektrárna Temelín vyrobit za desetinu vteřiny?
  • projekt Elektromobilita ČEZ je aktivní také ve veřejné dopravě, když podporuje provoz dvojice elektrobusů jezdících už téměř celý rok mezi stanicí metra Budějovická a BB Centrem na Brumlovce? Za tuto dobu ujely více než 35 tisíc kilometrů a svezlo se s nimi více než půl milionu pasažérů.
    Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

Projekt Elektromobilita ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Vedle 25 rychlodobíjecích stanic v 22 lokalitách je řidičům k dispozici i padesátka tzv. stanic normálního dobíjení. V následujících měsících dostanou řidiči elektromobilů možnost rychlejšího dobíjení baterií díky instalaci druhé dobíjecí zásuvky Mennekes na těchto stanicích.

Při využívání celé sítě dobíjecích stanic se uživatel před dobíjením identifikuje jedinečnou RFID kartou. Systém paušálních plateb bude však letos doplněn i možností jednorázových úhrad za odebraný objem elektřiny.

Další veřejné rychlodobíjecí stanice vybuduje Elektromobilita ČEZ v letech 2017–18 na hlavních tazích napříč Českou republikou. Celkem 42 stanic umožňujících dobití většiny běžné kapacity baterií za 20 až 30 minut vznikne díky grantu z evropského programu CEF. Nad rámec těchto stanic bude vybudována také jedna lokalita kombinující integraci dobíjecích stanic, systému pro ukládání energie a výroby z obnovitelného zdroje.

Elektromobilita ČEZ provozuje rychlodobíjecí stanice dodávané společností ABB ČR. K jejich standardní výbavě patří DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS, které umožňují proces nabíjení s výkonem až 50 kW. Dále disponují AC nabíjením se zásuvkou vybavenou standardem Mennekes, který zvládne nabíjení s výkonem až do 22 kW. Nabíjení s pomocí DC konektorů umožní 80% dobití kapacity akumulátoru za 20 až 30 minut.

V ČR je v současnosti registrováno už více než tisíc elektromobilů. Třicítka z nich patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Ota Schnepp) Hlavní Zpravodajství Sat, 21 Jan 2017 07:41:01 +0100
Policie hledá tohoto muže z Teplic. Je na něj vydán i Evropský zatykač http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5267-policie-hleda-tohoto-muze-z-teplic-je-na-nej-vydan-i-evropsky-zatykac http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5267-policie-hleda-tohoto-muze-z-teplic-je-na-nej-vydan-i-evropsky-zatykac

Teplice – Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po 66letém Jiřím Němečkovi z Teplic. Nedostavil se do vězení.

2001patracka1

Na jmenovaného vydal Krajský soud v Ústí nad Labem příkaz k dodání do výkonu trestu pro trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, stejný soud na něj vydal i Evropský zatýkací rozkaz.

Hledaný je 170 až 180 centimetrů vysoký, střední postavy, má světle hnědé vlasy. Na předloktí levé ruky má tetování - květ lilie o velikosti asi 5 centimetrů a obraz ženy s upírem. Policie zároveň upozorňuje, že fotografie hledaného muže je již několik let stará a jeho současná podoba jí tudíž nemusí příliš odpovídat.

Informace o hledaném mohou lidé volat na linku 158, případně na nejbližší oddělení Policie České republiky.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 20 Jan 2017 17:28:40 +0100
Moldava je už sjízdná, s parkováním je to horší http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5266-moldava-je-uz-sjizdna-s-parkovanim-je-to-horsi http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5266-moldava-je-uz-sjizdna-s-parkovanim-je-to-horsi

Moldava – Řidiči, kteří se o víkendu chystají na Moldavu, se už nemusí bát, že by někde zapadli. Silnice jsou bez problémů sjízdné, horší je to na Moldavě s parkováním.

2001Moldava

Moldava 18.ledna. Zdroj: facebook Infocentrum Moldava

Silnice číslo 382 na Moldavu je upravena, hlavní trasy v obci také, čištění a rozšiřování místních komunikací v obci bude ale možné až po opravě obecní frézy. „Rádi bychom ji opravili co nejdříve. Čekáme na náhradní díl, pokud dorazí ještě dnes, začne se na silnicích hned večer pracovat," uvedla v pátek 20. ledna místostarosta obce Eva Kardová.
Poslední odříznutá část Moldavy, přístupná pouze pěšky, je komunikace do lokality Kapsa. V pátek zde plánovali vyprošťovat uvízlé automobily pomocí rolby.

Lyžaři, kteří o víkendu na Moldavu dorazí, musí počítat s tím, že budou hůře hledat parkovací místa. Auto lze v podstatě zaparkovat jen na placeném parkovišti pod Bouřňákem a na Moldavě u nádraží. Pokud by se obci podařilo zprovoznit další parkovací plochy, bude o tom během víkendu informovat na facebooku. Další možnost, jak zaparkovat, je si přibalit do auta lopatu a vyhrabat si vlastní místo.

Na facebooku Moldavy, případně na webových stránkách obce, by v sobotu 21.ledna měly být také čerstvé informace o upravených běžeckých stopách.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 20 Jan 2017 15:58:03 +0100