E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Thu, 28 Jul 2016 18:13:11 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Dealer z Teplic prodával pervitin v ulicích a hernách, měl u sebe patnáct dávek http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4505-dealer-z-teplic-prodaval-pervitin-v-ulicich-a-hernach-mel-u-sebe-patnact-davek http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4505-dealer-z-teplic-prodaval-pervitin-v-ulicich-a-hernach-mel-u-sebe-patnact-davek

Teplice - Několikaleté vězení hrozí 51letému muži, který v Teplicích prodával pervitin. Zájemcům prodával drogy přímo na trnovanských ulicích, případně v hernách.

Zabavené drogy. Ilustrační foto Policie ČR

Kriminalisté během několika uplynulých měsíců zadokumentovali desítky jednotlivých prodejů. "V době zadržení u sebe měl 15 sáčků s necelými čtyřmi gramy pervitinu, za který by mohl vyinkasovat kolem 35 tisíc korun," uvedl mluvčí Policie ČR v Teplicích Daniel Vítek.

Muž byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, v případě odsouzení mu hrozí až pět let za mřížemi.

 

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Thu, 28 Jul 2016 12:05:38 +0200
To je překvapení! Nahá prostitutka si okradení vymyslela http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4504-to-je-prekvapeni-naha-prostitutka-si-okradeni-vymyslela http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4504-to-je-prekvapeni-naha-prostitutka-si-okradeni-vymyslela

Bílina - Nahá žena, která pobíhala po bílinské Kyselce, nakonec nebyla okradena. Příběh, o kterém jsme informovali včera zde, má jiné rozuzlení. Pravdivá byla jen část událostí, jak se ukázalo z policejního výslechu.

Park Kyselka v Bílině. Ilustrační foto

Co se stalo a jak to tedy bylo ve skutečnosti? V sobotu po půlnoci se na bílinské policisty obrátili strážníci, kterým oznámil muž procházející parkem Kyselka, že potkal nahou ženu, kterou měl někdo okrást. Strážníci poté vyjeli na místo, kde jim 46letá žena oblečená jen v tričku řekla, že měla mít v parku sex s neznámým mužem, který ji svlékl, poté okradl o kabelku a šaty a utekl. Strážníci na základě těchto informací na místo přivolali policisty, protože skutečnosti, které jim žena uvedla, nasvědčovaly spáchání trestného činu. Policisté ženě poskytli deku a převezli ji na služebnu, kde se přiznala, že si okradení vymyslela, protože nevěděla, co si v noci oblečená jen v tričku počít.

Pravdou byl jen začátek příběhu, prostitutka s „klientem" šli do parku, kde mezi nimi zřejmě došlo k zcela dobrovolnému sexu. "Žena si pak „odskočila" do křoví, a když se vrátila, byl muž pryč. Celá zmatená začala běhat po parku a hledat své věci, vzhledem k tmě, jaká tam panovala, je však nenašla. Když pak potkala náhodného chodce, řekla mu, že byla přepadena a verzi o krádeži pak řekla i strážníkům," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Až u výslechu, při kterém byly zkušeným policistům podezřelé rozpory v její výpovědi, se přiznala, že si okradení neznámým mužem vymyslela. Navíc se ukázalo, že je žena v pátrání, protože je podezřelá ze spáchání úvěrového podvodu v Mostě, po dohodě s mosteckými kolegy byla předvolána k výslechu a následně ze služebny propuštěna. Protože nedošlo ke spáchání trestného činu ani přestupku, byl celý případ založen ad acta.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Thu, 28 Jul 2016 11:57:12 +0200
VIDEO: Poznáte muže ze záběrů? V Teplicích platil kradenou kartou http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4503-video-poznate-muze-ze-zaberu-v-teplicich-platil-kradenou-kartou http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4503-video-poznate-muze-ze-zaberu-v-teplicich-platil-kradenou-kartou

Teplice - Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po muži, který platil kradenou platební kartou. Poznáte muže z fotografie a videozáznamu?

Neznámý pachatel je podezřelý ze zneužití cizí platební karty. Koncem června okradl zatím neznámý zloděj v Teplicích muže, kterému v nestřeženém okamžiku odcizil z batohu peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou.

"Několik minut poté zakoupil muž oblečený v tmavém tričku a červených, nebo růžových kraťasech v nedaleké drogerii parfém, za který zaplatil pomocí této odcizené platební karty," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

"V prodejně, kde kartu použil, ho zachytily bezpečnostní kamery, v souvislosti s tímto případem žádáme spoluobčany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k totožnosti muže zachyceného na záznamu, aby se obrátili na obvodní oddělení policie v Teplicích, nebo poskytli svědectví na linku 158, za pomoc předem děkujeme," dodal Daniel Vítek.

2807patrani

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Thu, 28 Jul 2016 08:50:58 +0200
KURIOZITA: Zcela nahá okradená žena pobíhala na Kyselce http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4500-kuriozita-zcela-naha-okradena-zena-pobihala-na-kyselce http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4500-kuriozita-zcela-naha-okradena-zena-pobihala-na-kyselce

Bílina - Na zcela nahou ženu u letního kina na Kyselce v Bílině upozornil bílinské strážníky náhodný svědek, který čtyřicet minut po půlnoci ohlásil, že došlo k přepadení a oloupení ženy. Ta přivolaným strážníkům řekla, že byla na procházce s neznámým mužem s robusním řetízkem kolem krku, který ji v altánku náhle vysvlékl do naha a odcizil kabelku a šaty a utekl. Informuje o tom ředitel bílinských strážníků Petr Kollár.

 

Na místo byla následně povolána i hlídka státní policie. Dalším vyšetřováním vyšlo najevo, že jde o prostitutku, která u stavebnin na silnici E-442 nabízela sexuální služby a zastavil u ní zmíněný muž. "Domluvili se, že se půjdou spolu pomilovat na Kyselku k altánku. Pachatel využil situace, kde se žena začala svlékat a odcizil jí kabelku, šaty a utekl. Státní policisté pak navíc zjistili, že se jednalo o osobu v pátrání a celou záležitost si převzali k dořešení," vysvětlil ředitel Městské policie v Bílině Petr Kollár.

 

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný) Hlavní Zpravodajství Wed, 27 Jul 2016 14:56:34 +0200
Nenapravitelný zloděj okradl spícího muže http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4499-nenapravitelny-zlodej-okradl-spiciho-muze http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4499-nenapravitelny-zlodej-okradl-spiciho-muze

Teplicko - Až tříleté vězení hrozí v minulosti šestkrát odsouzenému recidivistovi, který v pondělí před půlnocí okradl v Trnovanech podřimujícího návštěvníka herny.

Ilustrační foto

Muž zřejmě vlivem požití alkoholu v podniku usnul, čehož využil zloděj, který mu z kapsy vytrhl mobil v hodnotě tři tisíce korun, se kterým se dal na útěk.

"Trnovanští policisté během jediného dne zadrželi muže, který odpovídal popisu podezřelého, na služebně se pak pod tíhou důkazů k činu přiznal," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté lapkovi sdělili podezření z přečinu krádeže, za který mu s ohledem na trestní minulost hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Wed, 27 Jul 2016 13:08:41 +0200