E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Tue, 28 Jun 2016 16:58:51 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Tragédie v Dubí. Na skútru se tady zabil teprve 16letý místní mladík http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4388-tragedie-v-dubi-na-skutru-se-tady-zabil-teprve-16lety-mistni-mladik http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4388-tragedie-v-dubi-na-skutru-se-tady-zabil-teprve-16lety-mistni-mladik

Dubí – Tragicky skončila nehoda mladého motorkáře, který v pondělí 27. června večer havaroval v Dubí. Přes veškerou snahu záchranářů na místě svým zraněním podlehl.

Ilustrační foto

Nehoda se stala v pondělí před 21.00 hodinou v Dlouhé ulici. Šestnáctiletý místní mladík naboural do svodidel, nezvládl zatáčku ve směru z Bystřice do Běhánek. Přes veškerou snahu záchranářů vážným zraněním podlehl. Přitom měl podle velitele dubských strážníků Tomáše Pykala na hlavě helmu a ani snad nejel příliš rychle. „Dívali jsme se na kamerový záznam, nejel rychle, spíš tu motorku asi v tu chvíli neovládl," řekl Pykal. „Příčinu nehody policie zjišťuje. Vzhledem k věku zesnulého nebudeme sdělovat další informace," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

V letošním roce se jedná už o sedmého člověka, který na Teplicku přišel při dopravní nehodě o život.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 28 Jun 2016 11:53:36 +0200
Úspěch teplických policistů: Našli drogy za dva miliony. Byly ukryté v ponožkách uvnitř rezervy http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4387-uspech-teplickych-policistu-nasli-drogy-za-dva-miliony-byly-ukryte-v-ponozkach-uvnitr-rezervy http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4387-uspech-teplickych-policistu-nasli-drogy-za-dva-miliony-byly-ukryte-v-ponozkach-uvnitr-rezervy

Dubí – Nebývalý úspěch si na své konto připsali tepličtí policisté. Objevili drogy, jejichž hodnota na černém trhu by byla přibližně 2 miliony korun. Dvěma kurýrům, kteří kontraband převáželi v autě, hrozí až 12leté vězení.

Kolo bylo doslova napěchované drogami. Foto: PČR

Drogy objevili policisté při běžné silniční kontrole v pátek 24. června v Dubí. Po sedmnácté hodině tady zastavila hlídka automobil, ve kterém cestovali dva muži ve věku 56 a 29 let. Při kontrole povinné výbavy našli policisté v rezervní pneumatice ukrytou marihuanu a pervitin. Drogy byly zabalené v igelitových sáčcích, pervitin byl navíc ukrytý ještě ve čtyřech ponožkách. „Kolo bylo doslova napěchované drogami, když kriminalistický technik kontraband zvážil, ukázalo se, že muži převáželi dva kilogramy pervitinu a téměř tři kila marihuany," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek s tím, že starší z dealerů měl u sebe ještě navíc 100 tisíc korun v hotovosti.

Oba kurýři byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který v krajním případě hrozí až dvanáctileté tresty odnětí svobody. Starší muž skončil ve vazbě, kvůli drogám totiž v minulosti už několik let seděl ve vězení. Mladší kurýr, který řídil auto a měl za převoz drog inkasovat 500 euro, je vyšetřován na svobodě.

Foto: PČR

Foto: PČR

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 28 Jun 2016 11:26:42 +0200
OBRAZEM: Hasiči pomocí člunů instalovali speciální nafukovací norné stěny http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4385-obrazem-hasici-pomoci-clunu-instalovali-specialni-nafukovaci-norne-steny http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4385-obrazem-hasici-pomoci-clunu-instalovali-specialni-nafukovaci-norne-steny

Všechlapy - Ekologickou katastrofu kvůli úniku stovek litrů nebezpečné látky po dopravní nehodě nákladního automobilu zaznamenali ochránci přírody na vodní nádrži Všechlapy na Teplicku. Naštěstí ale k zamoření vody nedošlo a nehoda byla pouze fingovaná. Profesionální i dobrovolní hasiči z Teplicka totiž ve Všechlapech nacvičovali umístění speciálních nafukovacích norných stěn pomocí člunů.


Hasiči pomocí člunů instalovali na hladině všechlapské přehrady speciální nafukovací norné stěny. Foto: Jan Vraný

K všechlapské přehradě se postupně sjelo hned několik hasičských jednotek, které následně použily nafukovací norné stěny pro zachycení "ropných látek" znečišťujících tamní vodní hladinu. Dvoukomorové norné stěny jsou totiž určeny ke stavbě bariér na vodní hladině při likvidaci ekologických havárií.

"Cvičení jsme situovali do těžko přístupných míst pro hasičskou techniku. Cílem bylo seznámit nejen profesionální, ale i dobrovolné hasiče, jak správně a účelně instalovat speciální nafukovací norné stěny na hladinu vodní nádrže," vysvětlil na místě cvičení velitel stanice HZS Teplice Zdeněk Bláha.

Hasiči pomocí člunů instalovali na hladině všechlapské přehrady speciální nafukovací norné stěny. Foto: Jan Vraný

Vodní nádrž Všechlapy je vodní dílo na potoce Bouřlivec v Ústeckém kraji České republiky, nacházející se v okrese Teplice u obce Zabrušany a její části Všechlapy, po nichž byla vodní nádrž pojmenována. Je spravována státním podnikem Povodí Ohře. 

FOTOGALERIE:

{phocagallery view=category|categoryid=268|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný) Hlavní Zpravodajství Mon, 27 Jun 2016 21:51:08 +0200
AKTUALIZUJEME: Osmiletá dívka z Děčína se našla. Rodiče prožívali hodiny hrůzy http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4384-dite-v-ohrozeni-osmileta-barborka-nedorazila-ze-skoly-domu-policie-prosi-o-pomoc http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4384-dite-v-ohrozeni-osmileta-barborka-nedorazila-ze-skoly-domu-policie-prosi-o-pomoc

Ústecký kraj – Pohřešovaná osmiletá školačka z Děčína, která v pondělí 27. června nedorazila ze školy domů, se našla. Rodiče i policisté ji hledali několik hodin.

Dívka, která byla oblečena do tílka a kraťasů, nepřišla krátce před polednem ze školy domů. Policisté po ní vyhlásili mimořádné celostátní pátrání. Rodiče zažívali hodiny hrůzy. Pátrání bylo po 17.00 hodině z policejních stránek staženo, což znamená, že se školačka našla. Kde se dívka toulala a proč nedorazila v domluvený čas domů, není jasné. Policie k případu žádné další informace nezveřejnila

 

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 27 Jun 2016 17:19:05 +0200
Lékaři v teplické nemocnici se učí vyšetřovat pomocí endosonografie. Odhalí onemocnění slinivky, jater i žaludku http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4383-lekari-v-teplicke-nemocnici-se-uci-vysetrovat-pomoci-endosonografie-odhali-onemocneni-slinivky-jater-i-zaludku http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4383-lekari-v-teplicke-nemocnici-se-uci-vysetrovat-pomoci-endosonografie-odhali-onemocneni-slinivky-jater-i-zaludku

Teplice - Lékaři v teplické nemocnici se již několik měsíců učí vyšetřovat pomocí endosonografické sestavy. Speciální přístroje získala nemocnice v roce 2015.

Foto: Krajská zdravotní

Nejvíce je sestava využívána k vyšetření onemocnění slinivky, vyšetření umožňuje podrobnou diagnostiku zánětů a nádorů, dalších cystických lézí slinivky, onemocnění jater, žlučových cest, lézí žaludku a jícnu. „Výhodou tohoto vyšetření je, že se mohou odebírat vzorky tenkou jehlou, vzorky se dále posílají na cytologické či histologické vyšetření a výsledek může určit další postup léčby pacienta," říká primář Interního oddělení Ladislav Hadraba.

Jde o kombinované vyšetření, endoskopické a ultrazvukové. Zčásti ho lze připodobnit ke známější gastroskopii. „Před výkonem podáme pacientovi tlumící látky, aby vyšetření, které trvá 20 až 40 minut, zvládl. Velkou výhodou je, že se během něj mohou odebírat vzorky, které pak putují na histologické a cytologické vyšetření. Jestliže se odebírají vzorky, pacient zůstává na lůžkovém oddělení, abychom předešli a včas odhalili možné komplikace," vysvětlil primář.

Lékaři teplické nemocnice, kteří se učí s přístrojem pracovat, od začátku spolupracují s docentem Janem Martínkem z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny. Ten zdejší specialisty připravuje k získání certifikace pro vyšetření tímto přístrojem. „Toto vyšetření se nedělá tak často jako kolonoskopie nebo gastroskopie, protože se provádí jen u indikovaných pacientů. Může trvat rok i déle, než si je specialista opravdu jistý," řekl docent Martínek. V rámci pěti nemocnic Krajské zdravotní bylo toto specializované vyšetření dosud prováděno pouze v ústecké Masarykově nemocnici.

Kupní cena endosonografické sestavy přesáhla 10 milionů korun. Teplická nemocnice na ni získala peníze z Regionálního operačního programu Severozápad, poskytnutá dotace činila 85 procent. Zbývající 1,5 milionu korun zaplatila Krajská zdravotní, pod kterou teplická nemocnice spadá.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 27 Jun 2016 15:47:44 +0200