E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Sat, 25 Feb 2017 12:03:56 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Nevenčete nám v areálu psy, žádá chovatele Hornická nemocnice http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5415-nevencete-nam-v-arealu-psy-zada-chovatele-hornicka-nemocnice http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5415-nevencete-nam-v-arealu-psy-zada-chovatele-hornicka-nemocnice

Bílina – Hornická nemocnice s poliklinikou v Bílině žádá chovatele o respektování zákazu volného pobíhání psů a jejich venčení v areálu nemocnice. Pacienti totiž nezřídka odcházejí s výkalem na botě. Občas se stane, že do psího exkrementu dokonce upadne dítě.

2402psiahovinka

Ilustrační foto

Zákaz venčení psů v areálu je označen třemi cedulkami. Nemocnice apeluje na chovatele, aby v případě, že jejich pes už v areálu svoji potřebu vykoná, exkrementy uklidili. Zároveň upozorňuje, že každý kdo psí výkaly ponechá na veřejném prostranství se navíc podle vyhlášky dopouští přestupku proti veřejnému pořádku a hrozí mu až tisícikorunová pokuta.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Feb 2017 17:22:38 +0100
Bílina se rozhodla prodat areál bývalých kasáren http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5413-bilina-se-rozhodla-prodat-areal-byvalych-kasaren http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5413-bilina-se-rozhodla-prodat-areal-byvalych-kasaren

Bílina – Město Bílina chce prodat bývalé kasárny. Nový vlastník může areál získat za necelých 3,7 milionů korun.

2402kasrny

Chátrající areál kasáren. Zdoj: město Bílina

"Již několik let nemáme pro tento areál využití, proto jsme se rozhodli nabídnout ho za určitých podmínek k prodeji. Chceme, aby v areálu v souladu s územním plánem vznikla lehká výroba nebo obdobná činnost, která by občanům města přinesla nová pracovní místa," uvedla místostarostka Bíliny Zuzana Bařtipánová.

Prodej kasáren schválili zastupitelé. Zastupitel Petr Rosenkranz upozornil, aby město bylo při vybírání případného nového majitele obezřetné. "Pokud přijdou žádosti, z nichž žádná z nich nebude taková, abychom jí vyhodnotili jako přínos pro město, pracujme dál i s variantou, že si ten areál může město ponechat," vyzval.

Kasárny jsou nyní ve správě Městských technických služeb. Zčásti objekt město pronajímá, ale hlavní budova je dlouhodobě nevyužívaná.

Případného nového majitele kasáren chce město vybrat opravdu pečlivě. Bude muset splnit určité podmínky. K žádosti musí doložit počet nově vytvořených pracovních míst, zkušenosti s obdobným rozvojovým projektem, finanční záruky, projektovou studii nebo záměr využití, časový harmonogram stavebních prací včetně termínu demolice hlavní budovy a dopad projektu na dopravu ve městě.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Feb 2017 15:44:24 +0100
Hasiči vyjížděli kvůli vichřici k desítkám případů http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5412-hasici-vyjizdeli-kvuli-vichrici-k-desitkam-pripadu http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5412-hasici-vyjizdeli-kvuli-vichrici-k-desitkam-pripadu

Ústecký kraj - Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely během noci ze čtvrtka na pátek k 45 nahlášeným událostem způsobeným silným větrem. Čtyřicet dva zásahů si vyžádaly popadané stromy převážně na komunikace. Ve dvou případech spadlé stromy způsobily dopravní nehodu.

2402hasicivitr

Večerní zásah hasičů z Kadaně. Foto: Hasiči Královského města Kadaň

"V 7:22 byla nahlášena srážka vlaku se spadlým stromem u obce Rybniště okres Děčín, v 6:51 narazilo osobní auto do spadlého stromu na silnici u obce Boleboř okres Chomutov," uvedl mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan. Obě dopravní nehody byly bez zranění.

Nejvíce událostí bylo hlášeno v okresu Louny – 12. Stromy popadané na vozovku – Staňkovice, Tuchořice, Kozly, Liběšice, Petrohrad, Lubenec, Podbořany, Kryry. V Nepomyšli spadl strom na telefonní kabel.

V okresu Ústí nad Labem bylo nahlášeno 8 událostí – popadané stromy na komunikace – Ryjice, Řehlovice, Malečov, Stebno, Hostovice, Ústí nad Labem – Střekov. V Homoli u Panny spadl strom na telefonní vedení.

V okresu Chomutov vyjely jednotky k 6 událostem – spadané stromy a větve na komunikace – Chbany, Strupčice, Chomutov, Pětipsy, Údlice, Radonice.

V okresu Děčín vyjeli hasiči odstranit stromy z komunikací v 6 případech – Doubice, Šluknov, Krásná Lípa, Chřibská.

V okresu Most odstraňovali hasiči spadlé stromy na silnici na 5 místech – Havraň, Malé Březno Litvínov, Lom, Horní Jiřetín. V Litvínově také zajišťovali uvolněné plechy na domě u volněnou část střechy domu v Janově.

V okresu Litoměřice odstraňovali hasiči spadlé stromy a větve na 3 místech – Třebušín, Snědovice, Lovečkovice.

V okresu Teplice zasahovali hasiči na 2 místech, odstraňovali spadlé stromy a větve ze silnice v Bílině a Mikulově.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Feb 2017 09:36:22 +0100
Dobrovolný hasič vykradl "vlastní" hasičskou zbrojnici http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5410-dobrovolny-hasic-vykradl-vlastni-hasicskou-zbrojnici http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5410-dobrovolny-hasic-vykradl-vlastni-hasicskou-zbrojnici

Teplicko – Dobrovolný hasič z jedné obce na Teplicku vykradl „vlastní" hasičskou zbrojnici. Využil toho, že měl klíče a odnesl svým kolegům dvě vysílačky a motorovou pilu.

2302hasic

Ilustrační foto

Krádež hasiči nahlásili policii minulý týden. Už při přijetí oznámení se vyskytlo podezření, že by mohl mít krádež na svědomí jeden z nich, protože do zbrojnice vnikl pachatel za použití shodného klíče. Domněnka hasičů se nakonec potvrdila. „Pachatelem byl mladý dobrovolný hasič, který se policistům u výslechu ke krádeži přiznal. Své pohnutky omlouval tím, že nutně potřeboval peníze," řekl k případu policejní mluvčí Daniel Vítek.

Mladý zloděj ukradenou pilu obratem ruky prodal, vysílačky si schoval v lese. Policistům pak skrýš ukázal. Nakonec se podařilo vypátrat i muže, který si koupil motorovou pilu. „Ukradené vybavení tak policisté mohli vrátit zpět do rukou hasičů," dodal Vítek.

Mladý hasič byl obviněn z krádeže, za kterou mu v případě uznání viny hrozí až dvouleté vězení.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 23 Feb 2017 17:43:03 +0100
Dva dealeři pervitinu z Bíliny dostali želízka. Jeden si navíc v lese pěstoval konopí http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5409-dva-dealeri-pervitinu-z-biliny-dostali-zelizka-jeden-si-navic-v-lese-pestoval-konopi http://www.e-teplicko.cz/zpravy/5409-dva-dealeri-pervitinu-z-biliny-dostali-zelizka-jeden-si-navic-v-lese-pestoval-konopi

Bílina - Policisté chytili dva dealery drog, kteří v Bílině prodávali pervitin. První kšeftoval s fetem ve velkém, druhý si prodejem drog přilepšoval nejspíš jen příležitostně, v lese si ale navíc pěstoval konopí.

2302drogy

Ilustrační foto

Osmatřicetiletý dealer kšeftoval s pervitinem v Bílině během loňského roku. Drogu narkomanům prodal v několika desítkách případů. „Kriminalisté u něj zajistili tři sáčky s necelými čtyřmi gramy drogy a také marihuanu, kterou si doma schovával v pytli a několika nádobách," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Muž byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí mu až pětileté vězení.

Rostliny chodil sám zalévat

Druhý zadržený muž (32let) si prodejem pervitinu v Bílině přilepšoval nejspíš jen příležitostně. „Kriminalisté zadokumentovali nejméně čtyři jednotlivé prodeje," uvedl policejní mluvčí. Navíc si ale 32letý dealer pěstoval konopí. „Je podezřelý, že si v lese vypěstoval dvě rostliny konopí, které pravidelně chodil zalévat, po sklizni je usušil a použil pro vlastní potřebu," konkretizoval Vítek. Také tento muž byl obviněn z trestného činu nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 23 Feb 2017 16:13:24 +0100