E-TEPLICKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Teplicka http://www.e-teplicko.cz/component/content/?view=featured Sun, 25 Sep 2016 05:39:22 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Z. Svoboda: Aby měli zaměstnanci v tomto kraji kvalitní sociální, pracovní a mzdové podmínky a nemuseli odcházet za lepším http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4763-z-svoboda-aby-meli-zamestnanci-v-tomto-kraji-kvalitni-socialni-pracovni-a-mzdove-podminky-a-nemuseli-odchazet-za-lepsim http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4763-z-svoboda-aby-meli-zamestnanci-v-tomto-kraji-kvalitni-socialni-pracovni-a-mzdove-podminky-a-nemuseli-odchazet-za-lepsim

Ústecký kraj - Zbyněk Svoboda, člen odborového svazu dopravy a kandidát ČSSD do krajského zastupitelstva, podporuje rozvoj integrovaného dopravního systému jako nedílnou součást mobility za prací či do škol, stejně jako prostředek, jenž se účinně podílí na vzestupu cestovního ruchu. V rámci regionální dopravy má zájem na tom, aby železniční dopravu dále provozovaly České dráhy.

1309svoboda

Proč jste si zvolil Ústecký kraj jako místo pro život, jak zde bydlíte dlouho?

Ústecký kraj jako místo pro život jsem si sám nevybral. Já jsem se tu před 50 lety narodil. Ale musím říct, že bych neměnil. Byť je to kraj zdevastovaný a drsný, na druhou stranu je krásný. Má spoustu nádherné přírody (např. Česko-Saské Švýcarsko) a kulturních památek.

Kde vidíte největší potenciál regionu?

Největší potenciál vidím samozřejmě v lidech, kteří tu chtějí žít a pracovat. Velkou perspektivu spatřuji například v univerzitě v Ústí nad Labem, studuje tam mnoho mladých lidí. Pro ně, ale nejen pro ně, je potřeba vytvořit takové podmínky, aby v kraji zůstali, žili a pracovali. Kraj má i potenciál v cestovním ruchu, je co nabízet a přitom rozvíjet integrovaný dopravní systém.

A kde jsou podle vás naopak největší rezervy?

Tento kraj je chudý. Je tu největší nezaměstnanost, nízké mzdy a nízká vzdělanost. Není tu práce s vyšší přidanou hodnotou, jen samé montovny. Chybí tu zaměstnavatelé, kteří zde dlouhodobě chtějí rozvíjet svoji činnost. Nenabízejí slušně placenou práci a nemají vztah k tomuto kraji. Chybí jim sounáležitost s krajem a s lidmi v něm žijící.

Jakým způsobem přesvědčit mladou generaci, aby v regionu zůstala?

Alfou a omegou mladé generace je vzdělání, perspektivní rozvíjející se práce, odpovídající mzdy a zdravé životní prostředí. Samozřejmě i volnočasové aktivity. Zkrátka pěkné místo na žití. To vše bohužel zatím Ústecký kraj nenabízí a to musíme změnit jak v podpoře středního školství, tak i vysokých škol a univerzity. Vím, je to vše běh na dlouhou trať, nejde vše tak rychle, jak bychom chtěli, ale věřím, že nám bude mladá generace nápomocna ve vytváření změn žití v našem kraji.

Která kulturní, sportovní nebo společenská akce vás v posledním roce nejvíce oslovila?

Všeobecně mě kulturní a sportovní akce zajímají. Moc se mi líbilo například vystoupení houslisty Pavla Šporcla s Gipsy Way v ústeckém divadle. Líbí se mi půlmaraton pořádný v Ústí nad Labem, jenž je oceňován všude ve světě. To jsem vybral jen zlomek toho, co mě zajímá. Jsem z Ústí, takže občas navštívím Severočeské divadlo. Za sportem si rád, i když nepravidelně zajdu, třeba na hokej, fotbal, volejbal a basketbal. Myslím, že jezero Milada na Ústecku má v budoucnu velký potenciál k tomu, aby se stal rekreačním a oddechovým centrem pro občany z dalekého okolí. Rád si chodím zaběhat, je to pro mě takový relax. Co se týče muziky, kterou poslouchám, mám rád rockovou hudbu.

Mají místní o návštěvu těchto akcí zájem a je zde z čeho vybírat?

Myslím, že pomalu a jistě stoupá nabídka kulturních, sportovních či společenských akcí; a je jedno, jak to nazveme. Zájem o akce se zvyšuje. Samozřejmě, že návštěvnost je ovlivňována nejen kvalitou, ale i cenou, a to je v tomto regionu dost rozhodující. Ale na druhou stranu, kvalitní a cenově dražší divadelní či koncertní představení jsou dlouho dopředu vyprodána. A to je dobře.

Kdybyste měl tu možnost změnit v našem kraji jakékoli tři věci, které by to byly?

Jsem odborář a pracuji v dopravě, proto mé hlavní priority jsou, aby zaměstnanci v tomto kraji měli sociální, pracovní a mzdové podmínky právě tak kvalitní, aby z Ústeckého kraje nemuseli odcházet tzv. za lepším. Toto lze prosazovat v sociálním dialogu prostřednictvím krajské tripartity.

Podporuji rozvoj integrovaného dopravního systému jako nedílnou součást mobility za prací či do škol a samozřejmě i k rozvoji cestovního ruchu. V rámci regionální dopravy mám zájem na tom, aby železniční dopravu dále provozovaly České dráhy a.s.

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Zpravodajství Sat, 24 Sep 2016 17:59:19 +0200
Vláda chce do státní služby přilákat nové odborníky. Zvyšuje platy http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4762-vlada-chce-do-statni-sluzby-prilakat-nove-odborniky-zvysuje-platy http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4762-vlada-chce-do-statni-sluzby-prilakat-nove-odborniky-zvysuje-platy

ČR - Vláda pokračuje ve zvyšování platů, ministři rozhodli v tomto týdnu o zvýšení tarifních platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců ve státní správě o 4 % od 1. listopadu letošního roku. Již minulý týden vláda rozhodla o zvýšení platových tarifů lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví, a to o 10 % od 1. ledna 2017. Opatření by mělo přilákat i potenciální uchazeče o práci ve státní službě.

Před jednáním vlády, 21. září 2016. Foto: Vláda ČR

Důvodem zvýšení platových tarifů a přijetí dalších uvedených opatření je snaha kvalitativně i kvantitativně zabezpečit fungování státní správy po personální stránce. Přijatá opatření mají za cíl řešit zejména akutní nedostatek klíčových odborníků, u kterých se vyžaduje plnění náročných služebních úkolů, například IT specialisté, a posílit motivaci perspektivních zaměstnanců ke vstupu do státní služby a setrvání v ní.

„Chceme udělat státní službu atraktivnější, odměny by měly být konkurenceschopné, tak abychom přilákali do služeb státu i experty ze soukromé sféry," říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na základě analýzy zpracované pracovní skupinou ustavenou Koaliční radou, byla do nařízení vlády začleněna možnost určení až dvojnásobného platového tarifu klíčovým odborníkům na služebních místech v rámci tří oborů služby, a to Lékařská posudková služba, Legislativa a právní činnost a Informační a komunikační technologie.

U státních zaměstnanců s opakovaně vynikajícím služebním hodnocením a nejvyšší možnou bodovou klasifikací bude umožněn zrychlený postup do vyššího platového stupně přičtením pěti let k započitatelné praxi. U státních zaměstnanců na služebních místech zařazených do 12. a vyšší platové třídy, tj. s požadovaným vysokoškolským vzděláním, se zvětší rozdíly ve výši platových tarifů mezi jednotlivými platovými třídami o 10 až 16 procent. Služební orgán může označit maximálně 5 procent služebních míst ve služebním úřadu za klíčová. Zaměstnanců, kteří jsou pod služebním zákonem, je momentálně přibližně 65 tisíc.

S účinností od 1. listopadu 2016 dojde k plošnému navýšení všech platových tarifů státních zaměstnanců o čtyři procenta. Tento záměr vláda deklarovala již ve svém červencovém usnesení. K dílčím změnám dochází s účinností od 1. ledna 2017 také v úpravě poskytování zvláštního příplatku, a to například u některých správních činností vykonávaných lékařskou posudkovou službou.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Sat, 24 Sep 2016 10:50:50 +0200
Máte bullíka? Přijeďte s ním na rekordní sraz http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4761-mate-bullika-prijedte-s-nim-na-rekordni-sraz http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4761-mate-bullika-prijedte-s-nim-na-rekordni-sraz

Praha – Sraz chovatelů psů typu bull a jejich zvířat se koná v sobotu 1. října od 12 do 17 hodin na Výstavišti Holešovice u Křižíkovy fontány v Praze 7.

2409bull

Unikátní akce se v roce 2016 bude konat už potřetí. Při prvním srazu v roce 2014 dorazilo 330 bull-psů, o rok později již 394. Oba rekordy byly oficiálně zapsané v České knize rekordů.

Letos se koná v rámci obrovské dvoudenní akce Festival zvířat. Smyslem akce je především osvěta bull plemen a informování veřejnosti o tom, jací tito psi opravdu jsou.

Jak to probíhá?

Od 12 do 17 hodin jsou písemně registrováni příchozí psi bull plemen, kteří se akce zúčastní. Na vše průběžně dohlíží zástupce agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů. V 17 hod. proběhne hromadné focení všech přítomných. Konečný počet bude zapsán do České knihy rekordů (v případě, že se povede překonat loňský rekord 394 psů; letošním cílem je 500 psů).

Sraz je určen všem psům a fenkám bull plemen (dle FCI – viz níže). Na akci není povoleno volné pobíhání psů, povinné je mít psa na vodítku.

SRAZ SE TÝKÁ TĚCHTO PLEMEN (DLE FCI):

Teriéři typu bull (3.3.)

 • Americký stafordširský teriér
 • Bulteriér
 • Miniaturní bulteriér
 • Stafordšírský bulteriér
 • Dále též americký pitbul – neuznaná plemena (11.)
 • PLUS american bully a všichni kříženci, kteří se na první pohled podobají některému z uvedených plemen.

Kupírovaní psi

Dle oficiálního stanoviska z Ministerstva zemědělství se mohou srazu zúčastnit a být zapsaní do rekordu, jen se nesmějí zúčastnit případných doprovodných soutěží.

Dárky pro útulkáčky

Přímo na akci se také budou sbírat dárky pro pejsky v péči Bulterrier Rescue Slovakia. Přineste jim něco dobrého na zub, hračku či další potřeby, které třeba už nepotřebujete. Útulkáči budou mít radost! Co nepoberou slovenští přátelé, předájí pořadatelé do jiného vhodného útulku v ČR.

Dárky pro účastníky

Každý účastník se může těšit na zajímavé dárky od sponzorů akce (vzorky krmení, slevové kupóny apod.) a speciální dárky také čekají na každého 10. (tj. i 20., 30. atd.) účastníka.

Na místě bude k dispozici i zdarma poradna pro pejskaře – o zdraví, kondici atd. V rámci programu proběhne i módní přehlídka (modelové výhradně z řad bull psů – účastníků akce), plus zábavné soutěže typu aport buřta apod.
Během srazu jsou návštěvníkům k dispozici i stánky partnerů akce (s krmením, chovat. potřebami apod.).

POŘADATELKA AKCE:

Kateřina Kašparová
pořadatelka Rekord Bull Srazu
mobil: 777 600 033
mail: katerina@kasparova.cz
www.haf-mnau.cz

]]>
info@e-teplicko.cz ((nl)) Hlavní Zpravodajství Sat, 24 Sep 2016 10:24:17 +0200
Zajeďte si testovací jízdu s vozem ŠKODA Monte Carlo díky Auto Horejsek http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4760-zajedte-si-testovaci-jizdu-s-vozem-skoda-monte-carlo-diky-auto-horejsek http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4760-zajedte-si-testovaci-jizdu-s-vozem-skoda-monte-carlo-diky-auto-horejsek

Ústecký kraj - V Litoměřicích, Roudnici, Děčíně i České Lípě, tam všude najdete salony Auto Horejsek se zeleným logem ŠKODA Auto, kde vám pomohou nejen s výběrem nového vozu, ale i s financováním nebo servisem.

2409skodovka

Auto Horejsek působí na severu Čech již více než 25 let a vozy značky ŠKODA tvoří cca 50% všech vozů, ve kterých zákazníci odjíždějí. Prodejci se tak mohou opírat o léta praxe a zkušeností a zákazníci se na ně mohou spolehnout a obrátit s jakoukoliv otázkou. V Auto Horejsek se ale snaží jít ještě dál a podporují mnoho akcí, které jsou v okolí pořádané.

Příkladem může být třeba blížící se Den testovacích jízd ŠKODA. Ten proběhne v rámci cyklozávodu MTB Tour České středohoří 25. září v Litoměřicích. Auto Horejsek je nejen generálním partnerem této akce, ale ve spolupráci se ŠKODA AUTO přiváží modely Monte Carlo a Den testovacích jízd. Návštěvníci si tedy budou moci vozy nejen prohlednout, ale i si v nich zajet testovací jízdu. A navíc se každý návštěvník může zúčastnit soutěží o mnoho cen jak na místě, tak se zapojit do velkého slosování o hlavní cenu - výlet do Monte Carla.

Pokud tedy plánujete pořízení vozu ŠKODA, neváhejte a zastavte se u Auto Horejsek, kde vám se vším poradí a vaší jedinou starostí bude jen odpočítávání dní, kdy váš nový vůz bude stát před vaším domem.

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Zpravodajství Sat, 24 Sep 2016 09:53:59 +0200
Jaroslav Foldyna: Náš kraj má problémů dost, musíme je řešit, ne si přibírat další http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4759-jaroslav-foldyna-nas-kraj-ma-problemu-dost-musime-je-resit-ne-si-pribirat-dalsi http://www.e-teplicko.cz/zpravy/4759-jaroslav-foldyna-nas-kraj-ma-problemu-dost-musime-je-resit-ne-si-pribirat-dalsi

Ústecký kraj - Poslanec Jaroslav Foldyna je lídrem krajské kandidátky ČSSD. Ve svých názorech neuhýbá a vysloužil si přezdívku rebel strany.

2309foldyna

Ve své předvolební kampani se dotýkáte i otázky migrace, jak se k současné situaci stavíte vy, s ohledem na to, že vaše maminka do Čech přišla ze Srbska, válkou devastované země?

Vyrůstal jsem v rodině, kde se otec s mojí matkou seznámil v německém lágru ve Wienerneustadtu v Rakousku. Otec byl potrestán za zpupnost, matka byla v lágru poté, co byla chycena v jugoslávských horách u partyzánů. Rodiče mě vychovávali tak, abych vnímal nejen život svůj, ale i život lidí kolem sebe.

Po revoluci jsem byl plný nadšení a euforie. Očekával jsem, že svět se stane ještě krásnějším, spravedlivějším a bezpečnějším. Ale s velkým zklamáním a vystřízlivěním jsem sledoval angažmá tzv. demokratických států a aliance NATO například na Balkáně. Kdy toto vyvrcholilo bezprecedentním porušením mezinárodního práva a aktem agrese v roce 1999, kdy NATO bez mandátu OSN v rozporu s vlastní washingtonskou smlouvou bombardovalo malý desetimilionový stát v Evropě. Kdy tyto síly umožnily uloupení a vznik jakéhosi Kosova, které vzniklo oloupením suverénního státu Srbsko, jak podobné Mnichovské dohodě.

V současné chvíli mám také osobní postoj k nynější mezinárodně závažné situaci, který je poněkud více vyhraněný. Tvrdím, že současná migrační krize je důsledek politiky USA a západních spojenců, kdy v roce 2003 bez mandátu OSN tyto státy provedly vybombardování Iráku a následně se podílely na likvidaci Muammara Kaddáfího a de facto zničení Libye. Následovalo politické vměšování do syrských problémů a podpora tzv. umírněných skupin, které já nazývám nikoli umírněné skupiny, ale teroristy, což vyvolalo vleklý válečný konflikt v Sýrii. Toto je příčina současné migrační krize a my na ní máme minimální podíl, proto odmítám kolektivní odpovědnost a s ní spojenou i tíhu migrační krize na úkor občanů České republiky.
Sociální demokracie má vládní odpovědnost. Proto je jedna stránka věci postoj premiéra a ministrů za ČSSD, kdy tito se snaží, a jsem přesvědčen, že úspěšně, vybalancovat v současné složité mezinárodně politické situaci tu nejméně „bolestivou" cestu v otázce uprchlické krize. V této chvíli vláda vedená ČSSD postupuje v souladu s názory tzv. Visegrádské čtyřky, která odmítá filozofii přerozdělení tohoto problému tak, jak ji navrhuje paní Merkelová.


Jaroslav Foldyna

 • 56 let, pochází ze Stráže pod Ralskem, žije v Děčíně
 • pracoval jako přístavní kormidelník i jako přístavní dělník v českých i hamburských přístavech
 • několik semestrů studoval teologickou fakultu pravoslaví Prešovské státní univerzity na detašovaném pracoviště v Olomouci
 • v roce 1989 spoluzakládal ČSSD
 • dosud se věnuje boxu

Alespoň minimálnímu přesídlení uprchlíků se Česká republika nevyhne a lidé se na severu Čech obávají, že budou uprchlíci umístěni sem, protože historicky na sever se „nepohodlní lidé" prostě přesouvali...

Problémem kraje je jeho celková zanedbanost. Přestože jsme byli více jak 50 let pro republiku zásobárnou energie, uhlí a z toho plynoucího bohatství, tak v investicích do rozvoje kraje na nás stát zapomněl. A naopak, stali jsme se odpadkovým košem na problémy. Z našeho kraje utíkají vzdělaní a kvalifikovaní lidé.

Jedním z mých hlavních cílů bude konec levné práce v Ústeckém kraji. Nedovolím, aby Ústecký kraj byl i nadále odpadkovým košem na problémy s nepřizpůsobivými. Budu usilovat o změnu řady sociálních zákonů, aby podpora šla potřebným, ale aby na ní nemohli jiní parazitovat. Uvědomuji si, že jedním z největších cílů je zajistit bezpečnost občanů v našem kraji a k tomu musí směřovat i naše politika. V tomto budu jednat s vládou tak, aby se tzv. uprchlická a migrační krize nedotkla občanů Ústeckého kraje. Máme svých stávajících problémů dost.

Slyším ze všech stran návrhy, aby v ulicích bylo více strážníků, myslíte, že to k pocitu většího bezpečí pomůže?

Je potřeba říci, že městská policie byla zřízena k dodržování veřejného pořádku a slovo bezpečnost je těsně na druhém místě, tedy byla zřízena pro dodržování pořádku a bezpečnosti. Neměly by se tyto dvě věci zaměňovat. Pro bezpečnost je tady Policie ČR. Je však pravdou, že strážníci městské policie musí být připraveni i na to, aby bezpečnost občanů zajišťovali. Stát by neměl ve větší míře přenášet za bezpečnost občanů na obecní komunální úroveň, tedy aby obce nesly finanční a materiální zátěž a odpovědnost za bezpečnost. Na druhou stranu z praxe vím, že strážníci městské policie jsou často těmi prvními, kteří přispěchají občanům na pomoc v kritických situacích, a proto je potřeba k městské policii s vědomím této situace přistupovat.

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Zpravodajství Fri, 23 Sep 2016 17:10:01 +0200